MLADÁ BOLESLAV V TV UTKÁNÍ ROZSTŘÍLELA ČESKOU LÍPU

23. 11. 2020

V pořadí již druhé televizní utkání Livesport Superligy po více než měsíční pauze je u konce. V rámci dohrávky 3. kola spolu před kamerami kanálu ČT sport změřily síly celky České Lípy a Mladé Boleslavi. Duel zvládli lépe právě Mladoboleslavští, kteří kvůli prohozenému pořadatelství nastoupili doma, přestože oficiálně jsou psaní jako hostující tým. Deseti brankami svého soupeře rozstříleli a berou tak tři body za vítězství 10:2.

Přestože zápas vypadá z pohledu skóre poměrně jednoznačně, ze začátku tomu tak nebylo. První branku vstřelili mladoboleslavští florbalisté ve 12. minutě první třetiny, předcházelo jí však spoustu neproměněných šancí na obou stranách. Blýskl se především českolipský brankář Lukáš Chyna, který v první periodě podržel svůj tým několika skvělými zákroky.

„Do zápasu jsme po té pauze vstoupili s velkou chutí. Čekali jsme, jak obranu si na nás Lípa připraví,“ vykládal po skončení zápasu mladoboleslavský trenér Petr Novotný.

Na druhé straně skórovalo v modročerných dresech mnoho hráčů, jeden z nich však doslova pár vteřin po tom, co vstoupil na hrací plochu. Mladý florbalista Jan Zoufalý vstřelil svůj první gól v dnešním zápase symbolicky hned v prvním střídání. Na hrací plochu vběhl jako uragán a umístil míček za záda brankáře Chyny ještě dřív, než stihl televizní komentátor dopovědět příběh o prvním gólu v superlize, který Zoufalý vstřelil ve svém prvním duelu za A-tým.

Zapomenout nesmíme také na maskovaného muže na domácí straně - tedy té, která hrála dnes ve své hale. Lukáš Bauer, pro kterého tento zápas nebyl vůbec jednoduchý, neboť na něj letělo pouze minimum střel, ukázal svou hbitost při trestném střílení na konci druhé třetiny. Postavit se musel českolipskému soupeři Štěpánu Slanému, který už zakončoval do prázdné brány. Gólman Mladé Boleslavi však předvedl nevídanou rychlost a vrškem nohavice vykopl míček vysoko nad svou branku.

52. minuta zápasu se stala opravdu historickou - Jiří Curney totiž stanovil nový rekord elitní soutěže. Po přesné přihrávce na Jana Natova si totiž připsal svou 308. asistenci v základní části, čímž překonal dosud nezlomný rekord, který patřil jeho nynějšímu trenérovi Petru Novotnému. Mladoboleslavský florbalista Jiří Curney, který posléze přidal ještě další gólovou přihrávku, tak drží rekord již ve všech hlavních kategoriích produktivity - zvládl vstřelit nejvíce gólů, nahrát na nejvíce branek a získat nejvíce bodů v základní části.

„To byl zápas jak někdy v srpnu. Skákalo to, nebylo to úplně optimální. Je škoda, že se nám nepodařilo dát v první třetině nějaký kontaktní gól. Pár šancí tam bylo,“ mrzelo českolipského kouče Davida Derku.

Výsledek dohrávky 3. kola Livesport Superligy
Pondělí 23. 11.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - Předvýběr.CZ Florbal MB 2:10 (hráno v Mladé Boleslavi) (branky: 34. Daniel Štěrba, 57. Radek Krajcigr - 13. Martin Tokoš, 16. Milan Tichý, 18. Jiří Curney, 28. Tadeáš Chroust, 29. Jakub Bína, 42. Mikuláš Komárek, 43. Jan Zoufalý, 48. Jakub Bína, 53. Jan Natov, 57. Jan NatovONLINE | VIDEOOHLASY