​​​​​​​

ČESKÁ REPREZENTACE PŘED REKORDNÍM PUBLIKEM NA BRONZ NEDOSÁHLA

9. 12. 2018

Čeští florbalisté po prohraném semifinále s Finy vrhli všechny své síly do zápasu se Švýcarskem s cílem vybojovat pro fantastickou novou rekordní návštěvu 16 112 diváků bronzové medaile. Naši hráči po boji padli a nezbývá než pogratulovat Švýcarům k zisku cenného kovu.

2 : 4
1:21:10:1 -:-
Branky: 19. Josef Rýpar, 34. Tom Ondrušek - 9. Deny Känzig, 14. Martin Kisugite, 40. Tim Braillard, 47. Paolo Riedi

Češi začali zápas o bronz před zaplněnou O2 arénou dvěma zajímavými šancemi. Dóža přiťukl balonek Pražanovi a ten našel před brankou Delonga, jenž ale zakončoval přímo do brankáře Meiera. V další obrovské šanci se ocitl Beneš, ale ani ten na švýcarského brankáře nevyzrál. Švýcaři otevřeli gólový účet utkání v 9. minutě, kdy vystihli českou rozehrávku nestárnoucí Matthias Hofbauer nahrál na pravou stranu volnému Denymu Kanzigovi, který střelou z první poslal balonek přesně pod horní tyč. Češi nevyužili početní výhodu a ve 14. minutě už prohrávali o dvě branky. Conrad hledal před brankou Matthiase Hofbauera, před ním si ovšem nešťastně kopl míček do vlastní sítě Martin Kisugite. Český výběr snížil na rozdíl jedné branky díky Josefu Rýparovi. Garčar netrefil prázdnou branku, ale míček se od zadního mantinelu odrazil k Rýparovi, jenž už byl z dorážky úspěšný.

Domácí národní tým začal druhou třetinu ubráněným oslabením, po jehož konci mohl srovnat, jenže brankář Meier zastavil míček těsně před brankovou čarou. Čechy ubráněná přesilovka soupeře nakopla a přitlačili na pilu, což vyústilo ve 34. minutě ve vyrovnání. Z rychlého protiútoku našel Dóža na levé straně volného Toma Ondruška, který pálil přesně pod ruku brankáře. Už to vypadalo, že Česko ubrání i další oslabení, jenže dvanáct sekund před jeho koncem inkasovalo po střele Tima Braillarda z výběhu k levé tyči.

I třetí třetina se nesla ve znamení snahy českých florbalistů o vyrovnání a otočení skóre ve svůj prospěch. Hned v úvodu třetiny jen těsně minul bekhendem Rýpar. Nadějný protiútok na snížení nevyužil na konci 46. minuty zakončením ze středu hřiště Dóža. Po nevyužité šanci se ukázalo pravidlo nedáš – dostaneš, když Paolo Riedi překonal Součka ze středu hřiště přesnou ranou k tyči. Češi se stále tlačili za gólem, jenže se jim vůbec nedařilo vyzrát na Meiera, který pro Švýcarsko uhájil výhru 4:2 a tím i zisk bronzových medailí.