{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČESKÁ STOPA VE ŠVÝCARSKÝCH SOUTĚŽÍCH

Obrázek ke článku
20. 2. 2020

Ve Švýcarsku v letošním ročníku 2019/2020 působí nejvíce krajánků. V zemi pod Alpami již skončila základní část a i čeští zástupci se tak těší na boje o konečné pořadí. Jak se daří Patriku Dóžovi, Lukáši Veltšmídovi, či dvojici Hana Koníčková a Natálie Martináková se můžete dočíst v článku.

Dóža, Veltšmíd nebo Šešulka. Čeští krajánci v mužských kategoriích

V zemi helvétského kříže působí nejvíce českých zástupců. V elitní mužské Nationallize A hrají Patrik Dóža v HC Rychenberg Winterthur, Daniel Šešulka v Chur Unihockey, Lukáš Veltšmíd v UHC Aligator Malans, brankář Daniel Mück ​Zug United a duo Jakub Mendrek a Jan ŘehořUHC Thun. V Thunu bohužel nedávno kvůli zranění skončila sezona pro třetího Čecha Davida Šimka. Další zástupce pak nalezneme v nižší lize B, kde chytá David RytychUHC Sarganserland a do týmu UHC Basel Regio patří Josef Pluhař s Ondřejem Svatošem.

Nejlépe si z těchto týmů s českou stopou vede UHC Aligator Malans, kde působí již od sezony 2015/16 Lukáš Veltšmíd. Český obránce se svými spoluhráči skončil na čtvrté příčce v základní části a v prvním kole play-off na ně čeká Rychenberg s Patrikem Dóžou. Lukáš si v odehraných 17 duelech připsal 13 bodů (5+8).

Sedmý tým HC Rychenberg Winterthur má ve svém kádru dlouholetého českého reprezentanta a kapitána na nedávné kvalifikaci v Lotyšsku Patrika Dóžu, jenž přestoupil před letošní sezonou z Floorball Köniz. Patrik prozatím neposbíral tolik bodů jako v minulých ročnících, přesto si stále udržuje formu a má na svém kontě 11 zásahů a 9 asistencí v 17 duelech. V blížícím se play-off se tedy potká s Aligators Malans a Lukášem Veltšmídem.  

Také Daniel Šešulka před letošním ročníkem měnil dres. Dlouhé roky působil v SV Wiler-Ersigen, ale aktuálně ho najdeme na soupisce Chur Unihockey, jenž udržel osmou pozici těsně za Rychenbergem, takže i on nakoukne do bojů o titul. V play-off na Chur čekají duely právě s Wilerem a pro Daniela to tak budou pikantní souboje. Během letošní sezony zaznamenal 13 bodů (1+12), což je jeho maximum v zemi pod Alpami.

Český trojlístek v předposledním týmu soutěže UHC Thun přišel do konce sezony o jeden článek. David Šimek, kterému se hlavně střelecky nesmírně dařilo a za 19 utkání nasbíral 29 bodů (25+4), si při kvalifikaci s národním týmem v Lotyšsku přivodil zranění. Jeho týmový spoluhráči Jakub Mendrek a Jan Řehoř tak nadále v červenobílém dresu bojují a snaží se pomoci svému týmu k záchraně bez svého parťáka. Během následujících pár dní se Thun utká s rivalem Tigers Langnau. 

Úřadující mistryně Martináková a další Češky v ženských týmech

I ve švýcarských ženských týmech se najdou české zástupkyně. V Nationallize A působí Hana KoníčkováNatálií Martinákovou, které působí v týmu úřadujících mistryň Kloten-Dietlikon Jets. Další českou stopou je Pavlína Vacínová v UH Red Lions Frauenfeld. V nižší Nationallize B hraje Petra Mandátová za celek Unihockey Basel Regio.

Dietlikon skončil po základní části těsně o bod druhý za největším rivalem Piranha Chur. Haně Koníčkové i Natálii Martinákové se v sezóně dařilo. Natálie si připsala dokonce 27 bodů (9+18) v 18 zápasech. V prvním kole play-off na Dietlikon čeká šestý tým ženské soutěže R.A. Rychenberg Winterthur a loňské mistryně udělají vše proto, aby se opět dostaly až na úplný vrchol.

Obrázek