{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​

ČESKÉ SUPERFINÁLE PŘEDBĚHNE ZBYTEK EVROPY

Obrázek ke článku
16. 3. 2017

Superfinále florbalu, to je souboj o mistrovský titul hraný jako jediný rozhodující zápas na neutrální půdě. V jeden den se rozhodne o titulech v ženské i mužské nejvyšší soutěži. V České republice se letos bude konat už pošesté, v pondělí 17. dubna v O2 areně. České Superfinále florbalu tak v roce 2017 termínově předběhne rozuzlení nejvyšších soutěží v ostatních zemích. Ve Švédsku, Finsku a Švýcarsku se bitvy o mistrovské tituly odehrají až v sobotu 22. dubna.

Jako první s tímto modelem vrcholu play-off vyrukovalo Švédsko, kde se v jediném zápase rozhoduje od roku 2002. Tehdy zavítalo na finálový den necelých čtyři a půl tisíce diváků, o tři roky později to bylo už 14 656. Právě divácká atraktivita byla jedním z hlavních důvodů, proč se do stejného počinu pustili o deset let později i organizátoři v České republice. Na první ročník se v pražské O2 areně sešlo 5097 diváků na ženské Superfinále a 7877 fanoušků na Superfinále mužské.

Úspěšnost modelu se brzy prokázala ve dvou zemích ze silné florbalové čtyřky, a tak není divu, že se pro ni rozhodli i ostatní. Ve Švýcarsku se Superfinále hraje od roku 2015 a ve Finsku model zavedli o rok později. Jediný finálový zápas se ale nehraje jen v zemích elitní čtyřky, fanoušci se z něj mohou těšit ještě například v Norsku, Lotyšsku nebo Polsku.

Největším lákadlem tohoto modelu je nesmírná divácká atraktivita, napětí a koncentrace. Není čas na chyby, není možná oprava. Navíc se díky zápasům Superfinále florbal pravidelně vrací do nejmodernějších evropských sportovních chrámů, jakými jsou Globen, Hartwall Arena či pražská O2 arena.

Právě česká aréna hlásí již nyní atak rekordů návštěvnosti, organizátoři uvolňují další a další divácké sektory. Pokud se tedy hodláte na české Superfinále florbalu vypravit, neotálejte a své vstupenky si rychle zajistěte.  

Obrázek