{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ČESKOLIPSKÉHO JIRSU ZASTAVILA VE SKILL CONTESTU TYČ

Obrázek ke článku
6. 5. 2021

Desáté pokračování dovednostní soutěže Livesport Superliga Skill Contest patřil desátému celku základní části, Česká Lípa vyslala do boje Jakuba Jirsu, Milana Tichého a Ondřeje Kopiče. A jak si vedli?

Nejlepší výsledek zaznamenal Jirsa, který vyrovnal ve střelbě ze 30 metrů dosavadní nejlepší výsledek. Měl však slabší čas, a tak se usídlil na průběžné třetí pozici. „Padly tam tři z pěti a k tomu jedna tyčka. Což je škoda. Jsem ale stejně spokojený, nebylo to vůbec špatné,“ hodnotil své vystoupení.

Jak si florbalisté České Lípy počínali, se můžete podívat ZDE. V nadcházejícím díle seriálu, který bude na webu sport.cz ve středu 12. května, se představí vybraní florbalisté ostravského FBC.

Skill Contestu se účastní všech 14 mužstev Livesport Superligy. Zástupci klubů soutěží ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověří jejich dovednosti, které se mohou využít při utkáních. Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů využít při střelbě do prázdné branky při soupeřově hře bez gólmana. Střelba na přesnost, jež byla pro střelce superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou. 

„Díky generálnímu partnerovi se povedlo i v této nelehké době uskutečnit zajímavý projekt. Kluby a jejich hráči se mohou veřejnosti představit zase trošku jinak. Je skvělé, že se podařilo ve spolupráci s Livesportem a vstřícním přístupem klubů tento projekt uskutečnit,“ těší Romana Urbáře, ředitele marketingu a komunikace na Českém florbale.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021.

​​

Obrázek