ČEŠKY AMBICIÓZNÍ ŠVÉDKY POTRÁPILY, ALE NEVYUŽILY SVÉ ŠANCE

30. 4. 2017

Česká ženská reprezentace právě zakončila letošní Euro Floorball Tour porážkou s výběrem Švédska. Utkání plné soubojů a zajímavých akcí, v němž padlo dvanáct branek, vidělo na vlastní oči přes sedm set fanoušků. Ti se starali o fantastickou kulisu během celého duelu.

Česko - Švédsko 3:9

branky: 30. Denisa Ratajová, 35. Denisa Ratajová, 41. Hana Koníčková - 10. Amanda Delgado Johansson, 22. Sara Steen, 22. Moa Tschöp, 23. Stephanie Boberg, 37. Frida Norström, 45. Iza Rydfjäll, 55. Emelie Wibron, 58. Emelie Wibron, 60. Jennifer Stålhult; rozhodčí: Kaspars Kristapsons - Maris Kumerdanks; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 753; zásahy brankářů: Jana Christianová 34 - Emelie Frisk 20; po třetinách: 0:1, 2:4, 1:4;

Velkým nasazením a touhou skórovat začalo třetí měření sil české reprezentace, proti níž stály favoritky ze Švédska. Tým Miroslava Janovského si během první třetiny vytvořil dostatek gólových šancí, jenže ani jednu z nich neproměnil. Skvělí fanoušci hnaly české ženy kupředu a to vycítila především Dominika Kubišová, která se ocitla před brankou soupeřek hned několikrát. Na opačné straně zafungovala defenzíva České republiky, jejíž bloky podpořila Jana Christianová. Ta si připisovala v polovině třetiny jeden zákrok za druhým, než se objevila u její vzdálenější tyče Amanda Johansson Delgado, číhající na krosovou přihrávku Elin Gabrielsson.

V závěru musela zatáhnout za ruční brzdu Klára Leierová, která posléze vyfasovala dvouminutový trest za blokování hole. Poctivé bránění doplněno o pár zákroků české gólmanky ukončilo první dějství.

Po výměně stran ale zaskočila české hráčky „studená sprcha“ tří rychlých gólů. Většinou se jednalo o nepohlídané křižné přihrávky, po nichž švédské útočnice neměly sebemenší problém nastavit čepel ve správném úhlu, aby nasměrovaly míček za brankovou čáru. Švédský tým se provinil útočným faulem a než se hra stačila přerušit, Klara Molin zahodila Martinu Řepkovou za postranní mantinel. Hráčka hrající v barvách Chodova v dvojnásobné převaze pohrdla trefením odkrytého zařízení, a tak zaskočila Denisa Ratajová se svou střelou tahem ke vzdálenější tyči. Postarala se dokonce o druhý zásah svého týmu, když proměnila trestné střílení.

Díky jejímu úniku jsme se dokonce mohli ještě radovat, protože česká čtyřiadvacítka běžela z trestné lavice tváří tvář Emilii Frisk, ale snížení na 3:5 se konalo až po přestávce. V devětačtyřicáté vteřině hry rozvlnila síťku za zády švédské brankářky Hana Koníčková. Veškeré naděje na úspěch pohřbily tři inkasované góly v závěru střetnutí.

Na poslední nedělní duel si našlo cestu 753 diváků, což stanovilo v celkovém součtu druhé nejnavštěvovanější Euro Floorball Tour!