{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ČESKÝ FLORBAL NA OLYMPIJSKÝCH FESTIVALECH V PRAZE A V BRNĚ

Obrázek ke článku
23. 7. 2021

Český florbal se v následujících čtrnácti dnech představí v rámci Olympijských festivalů, které se konají v Praze a v Brně. Po celou dobu konání olympiády v Tokiu si tak může široká veřejnost zahrát florbal či zasoutěžit s partnerem T-Mobile o florbalové ceny.

Olympijské festivaly se konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Každý den budou otevřené brány areálu v pražské Stromovce i brněnského SKP Kometa.

Přímo v místě dění bude k dispozici florbalové hřiště o rozměrech 20x40 metrů, kde si bude moci kdokoliv přijít a daný sport si vyzkoušet. Zároveň jsou také naplánované různé exhibice a programy pro příměstské tábory, které mají v režii místní oddíly. Například v Praze začíná střešovický Tatran, v Brně si úvodní dny vezmou do režie Gepardi.

U hřiště je umístěn stan partnera Českého florbalu T-Mobile, kde budou probíhat dovednostní soutěže o hodnotné ceny a kde také naleznete odpočinkovou zónu s lehátky a malé hřiště o rozměrech 4x8 metrů. 

„Jsme rádi, že se nám ve spolupráci s partnerem T-Mobile povedlo dostat florbal na čtrnáct dní na olympijské festivaly. Je to pro nás prestižní záležitost a také šance jak zviditelnit nejen florbal jako sport, ale i řadu oddílů, které se budou na organizaci v obou městech podílet,” říká projektový manažer Českého florbalu Petr Chvojka. 

Celý Olympijský festival je pak také provázán s udržitelností, kterou chce olympijská komunita propagovat podobně jako Český florbal, který již řadu prvků zavedl na Superfinále florbalu a aktuálně probíhající Street Floorball League. I zde si tak vychutnáte například pití z vratných kelímků nebo budete moci odevzdat staré či rozbité sportovní pomůcky.

Kvůli covidovým opatřením je omezená kapacita osob. Vstupenku si můžete předem rezervovat na webu Olympijského festivalu. Podmínkou pro vstup do areálu je negativní test, případně potvrzení o dvou dávkách očkování. Přímo na místě pak bude zřízeno testovací centrum.


Olympijský festival Praha

Místo: Olymp Centrum sportu, Stromovka.

Číslo stanoviště: 11 (mapa areálu).

Otevírací doba: Neděle - čtvrtek 9:00 - 19:00, pátek - sobota 9:00 - 20:00.

Cena vstupenky: 50 Kč, děti do 12 let, ZTP a senioři od 65 let mají vstup zdarma. 

Rezervace vstupenek.

Pořadatelské oddíly: Tatran Střešovice (23. – 26. 7.), Black Angels (27. – 30. 7.), FbŠ Bohemians (4. – 8. 8.).


Olympijský festival Brno

Místo: SKP Kometa Brno, Pisárky.

Číslo stanoviště: 2 (mapa areálu).

Otevírací doba: Neděle - čtvrtek 9:00 - 19:00, pátek - sobota 9:00 - 20:00.

Cena vstupenky: 50 Kč, děti do 12 let, ZTP a senioři od 65 let mají vstup zdarma.

Rezervace vstupenek.

Pořadatelské oddíly: Gepardi Brno (23. – 26. 7.), Florbal Židenice (27. – 29. 7.), Hattrick Brno (30. 7. – 1. 8.), Troopers (2. – 4. 8.), Hornets Brno (5. – 8. 8.).

​​

Obrázek