{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ČESKÝ FLORBAL POVEDE V DALŠÍCH LETECH DANIEL NOVÁK

Obrázek ke článku
6. 6. 2021

V pořadí 23. Valná hromada Českého florbalu pro rok 2021 přinesla řadu změn. Především byl zvolen nový prezident. Tím se stal dosavadní viceprezident Daniel Novák, který nahradil ve funkci Filipa Šumana, jenž se rozhodl dále nepokračovat v této roli. Zároveň s prezidentem byli voleni i členové výkonného výboru.  

Na funkci prezidenta byli dva kandidáti. Jeden z nich však svou kandidaturu stáhl těsně před volbou. Volba prezidenta tak proběhla veřejným hlasováním a Daniel Novák byl zvolen téměř jednomyslně. „Vážím si silné podpory a těším se na následující tři roky práce pro florbal. Převzít vedení po Filipu Šumanovi není lehký úkol, ale i díky mému působení v roli viceprezidenta vím, do čeho jdu a co máme jako florbal před sebou za výzvy a cíle. Těším se na spolupráci s kolegy z výkonného výboru. I nadále budeme chtít pokračovat v cestě pracovat na silné pozici florbalu nejen v ČR a současně udržet férové prostředí napříč celým sportem,“ uvedl nový prezident Českého florbalu po volbě. Novákův mandát je na tři roky, v čele Českého florbalu tak bude do roku 2024, stejně tak platí mandát pro zvolené členy výkonného výboru. 

Jeho předchůdce Filip Šuman, který na valné hromadě svůj mandát neobhajoval, strávil ve funkci prezidenta 21 let. Svému nástupci pak popřál mnoho štěstí. „Jsem rád, že funkci přebírá právě Dan. Řadu let jsme spolu úspěšně spolupracovali a věřím, že dokáže dál posouvat Český florbal,“ vzkázal.  

Změn doznal i výkonný výbor. Všichni dosavadní členové, kteří kandidovali, svůj post obhájili. Na místa, která byla uvolněna po již zmíněném Filipu Šumanovi a Janu Macečkovi, kteří nekandidovali, byli zvoleni Tomáš Pacák a Jiří Dufek.

ČTĚTE TAKÉ: Moje vize? Mezinárodní rozvoj a infrastruktura, hlásí Novák

Volbě prezidenta a samotné valné hromadě předcházel program již od pátku, kdy se v Brně sešel na jednání výkonný výbor. Jednalo se i v sobotu, kdy došlo na setkání vrcholných představitelů Českého florbalu se zástupci florbalových regionů. Dopolední program patřil setkání hejtmanů a celostátního výkonného výboru, kde se diskutovaly zejména regionální rozvojové plány a dopady pandemie covid-19 na florbal. Zbytek sobotního programu proběhl v širší skupině i se členy regionálních výkonných výborů.   V tomto složení byly diskutovány program podpory oddílů, schválený rozvojový plán Českého florbalu do roku 2030, plán podpory návratu k florbalu včetně projektu mobilních povrchů a následně proběhly obsahové diskuse v oblastech trenérského vzdělávání, regionálních soutěží, rozhodčích a vývoje sportovní a florbalové infrastruktury.   

Nedělní 23. valná hromada vyhodnotila činnost Českého florbalu za uplynulé období a projednávala rovněž aktuální stav florbalu v tuzemsku, který ovlivnila pandemie koronaviru. Byl schválen rozpočet na rok 2021 a velmi intenzivně byly projednávány programy podpory klubů v nacházející sezoně 2021/22. 

Složení výkonného výboru ČF pro roky 2021–2024

Daniel Novák – prezident

Václav Culka

Jiří Dufek

Petr Galasovský

Martin Musil

Petr Musil

Tomáš Pacák

Michal Peterka*

Renáta Typlová

* mandát Michala Peterky vyprší v roce 2022.

​​

Obrázek