{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ČEŠKY ODEHRAJÍ ÚNOROVOU KVALIFIKACI NA SLOVENSKU

Obrázek ke článku
5. 10. 2020

Ženská reprezentace má jasno, svá kvalifikační utkání o účast na světovém šampionátu 2021 odehraje na Slovensku. Ve skupině s označením EUR3 se střetne s Dánskem, Estonskem, Španělskem, Rakouskem a domácím výběrem.

Kvalifikace se v Bratislavě uskuteční mezi 3. a 7. únorem příštího roku. V evropské části postoupí na mistrovství světa do švédské Uppsaly tři nejlepší z každé ze tří skupin. K nim se pak přidají dva nejlepší celky ze čtvrtých míst.

Češky už se s každým protivníkem, které dostaly do skupiny, v historii utkaly. Ani jedna z těchto zemí je ale dosud nikdy nedokázala porazit. Zajímavostí je, že s Rakouskem se české ženy naposledy setkaly před dlouhými sedmnácti lety. Jedná se tedy o soupeře, s nímž od posledního vzájemného střetnutí uplynula vůbec nejdelší doba ze všech, proti kterým ženská reprezentace někdy nastoupila.

Španělsko patří zase mezi týmy, s nimiž se Česká republika příliš často nestřetává. V ženské kategorii došlo dosud na jediné klání, které v únoru 2017 ovládly favoritky v poměru 17:1.

Kromě Evropy dojde na kvalifikační boje i v Austrálii a Oceánii (na přelomu června a července v Japonsku) a Severní Americe (konec ledna v Kanadě). Evropa dodá na šampionát celkem dvanáct zástupců včetně pořadatelského Švédska, Austrálie s Oceánií dodají v součtu tři týmy a ze severoamerické kvalifikace se na finálový turnaj podívá pouze jediná reprezentace.

Obrázek