{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ČEŠKY PO JEDENÁCTI LETECH VYBOJOVALY BOD PROTI ŠVÉDSKU!

Obrázek ke článku
20. 10. 2019

Jedenáct let uplynulo od chvíle, kdy Češky uhrály svůj první a také poslední bod proti soupeřkám ze Švédska. Na EFT v Praze v roce 2008 s nimi totiž remizovaly.  O více než dekádu později, v posledním duelu na Euro Floorball Tour, opět na Podvinném mlýně, to teprve letos dokázaly zopakovat, když úřadující mistryně světa trápily a utkání, ve kterém několikrát dokonce vedly, dotáhly do nájezdů. Tam se o vítězkách rozhodlo až v šesté sérii, kdy Švédsku výhru vystřelila Emelie Wibron.

5 : 6pn
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:23:21:1 0:1
Branky: 7. Eliška Krupnová, 31. Tereza Urbánková, 33. Tereza Urbánková, 34. Martina Řepková, 49. Denisa Ratajová - 16. Alice Granstedt, 20. Amanda Delgado Johansson, 27. Emelie Wibron, 37. Klara Molin, 50. Johanna Hultgren

Český tým nezačal ideálně, Švédky nastoupily s tlakem a také si hned ve druhé minutě vynutily přesilovku. Tu ale český tým poctivě a obětavě odbránil, stejně jako úspěšně odrážel tlak dalších několik minut. V sedmé minutě se navíc po nevyužité nebezpečné rozehrávce Švédek v blízkosti české branky dopředu prohnal první útok a Denisa Ratajová trochu krkolomnou, leč přesnou přihrávkou oslovila Elišku Krupnovou, která poslala český tým do vedení.

To si Češky střežily dlouhé minuty, pak ale v bleskové akci kolem české branky procedily Švédky nepatrnou skulinkou míček za Příleskou a stav vyrovnaly. Když pak před koncem třetiny rozhodčí nekompromisně potrestali vyloučením tak trochu fotbalový skluz Venduly Beránkové, Švédky se prosadily z přesilovky a ujaly se vedení.

To ještě umocnily brankou Emelie Wibron ze sedmadvacáté minuty. V polovině utkání ale přišla česká chvíle a pro Švédky moment, který zřejmě nečekaly. Během necelých tří minut se totiž dvakrát za sebou prosadila Tereza Urbánková. Švédská legionářka tak vyrovnala stav utkání. Obrat korunovala Martina Řepková, která svou brankou donutila úřadující mistryně světa vybrat si oddechový čas. Jenže český tlak ani po tom neustával a seveřanky se dostávaly do neobvyklé situace, kdy byly v utkání s českým týmem zavřené na vlastní polovině v pečlivé obranné formaci.

Tlak ale zvládly vytvořit také a jeden takový moment přišel ke konci druhé třetiny, kdy po další rychlé a nepřehledné situaci v obraně střílely vyrovnávací gól.

Češky se však nevzdávaly, a byť to nejspíš samy nevnímaly, odhodlaně si šly za historickým výsledkem. Snaha vyústila v branku Denisy Ratajové, která padla až na třetí pokus po té, co na švédskou brankářku vystřelily Eliška Krupnová a Tereza Urbánková. Švédky zareagovaly pohotově a do přetahované přidaly další branku, kterou Příleské za záda doslova protlačily očima. Tím však brankový výčet pro základní hrací dobu skončil a Češky si dokráčely pro historicky druhou remízu, kterou navíc zopakovaly po jedenácti letech ve stejné hale a před domácími diváky. V následující nájezdové loterii došlo až na šestou sérii, ve které o vítězství Švédek rozhodla opět Emelie Wibron.


Obrázek