{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČESKÝ SOUBOJ: KRUPNOVÁ S URBÁNKOVOU HODNOTÍ ÚVOD NOVÉ SEZONY V SSL

Obrázek ke článku
27. 9. 2019

Pixbo Wallenstam a Malmö FBC. Tyto týmy vstoupily do nové sezony Švédské superligy žen vzájemným zápasem, který Pixbo ovládlo poměrem 9:3. Pro českého fanouška je tento duel v nejlepší ženské soutěži světa nejzajímavějším, představily se v něm hned tři přední české reprezentantky – Eliška Krupnová, Denisa Ratajová (obě Pixbo) a Tereza Urbánková (Malmö).

Důležité nejsou pouze pro českou reprezentaci, všechny tři nastoupily k otvíráku sezony v prvních formacích, Eliška Krupnová s kapitánskou páskou. Podle ní byl výsledek 9:3 pro Malmö příliš krutý. „Měli dost šancí a celkový obraz hry byl vyrovnanější, než nám ukazuje výsledek. Mně osobně se hrálo dobře, s Malmö jsme se potkali už v přípravě, takže jsme věděli, co nás čeká.“

Tereza Urbánková vidí hlavní příčiny v efektivitě. „Pixbo nás předčilo v proměňování šancí a využití jakéhokoliv zaváhání k rychlému protiútoku. Bohužel naše snaha o napadání jejich obrany nevedla ke kýženému efektu. Z mého pohledu bychom se měly poučit z našeho nedůrazu před brankovištěm, a to na obou stranách hřiště.“

Malmö na hřišti Pixba pouze korigovalo skóre, poprvé se prosadilo až za stavu 5:0 ve 34. minutě. Na druhou stranu v něm debutovalo hned jedenáct nových hráček a Tereza Urbánková věří, že takto těžký zápas hned na začátek je posune správným směrem. Bodově se prosadily obě Češky v dresu Pixba, Eliška Krupnová dala 2 góly a Denisa Ratajová si zapsala dvě asistence.

Jedenáct hráček z osmi zemí

„To se často nevidí,“ glosovala česká kapitánka Pixba unikátní okamžik. Dohromady se sešlo na hřišti 11 florbalistek z 8 zemí, Švédsko nepočítaje. Vedle tří českých byly k vidění i tři finské, dvě norské hráčky a po jedné z Islandu, Dánska, Švýcarska i dalekých Filipín. „Společná fotka před zápasem byla mimořádná,“ vypíchla Tereza Urbánková. Z devíti hráček v poli bodovaly čtyři, nastoupily i obě brankářky.

FOTO: Zahraniční hráčky v utkání SSL Pixbo - Malmö. Per Wiklund, Innebandymagazinet

Obrázek