ČEŠKY SUVERÉNNĚ PŘEVÁLCOVALY NĚMECKO!

9. 9. 2017

Český ženský národní tým měl od prvních minut nad německými protivnicemi převahu, kterou dokázal přeměnit v góly. Brankostroj domácích florbalistek zastavila až závěrečná siréna, která jim tak neumožnila překročit metu sedmnácti vstřelených branek. Skóre 17:2 se stalo šestým nejvyšším v historii. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Adéla Bočanová.

Česko - Německo 17:2
3. Eliška Krupnová, 5. Denisa Ratajová, 7. Adéla Bočanová, 9. Hana Koníčková, 17. Adéla Bočanová, 19. Martina Řepková, 21. Martina Řepková, 21. Hana Koníčková, 38. Adéla Bočanová, 43. Denisa Ratajová, 48. Adéla Bočanová, 53. Hana Koníčková, 53. Tereza Urbánková, 54. Martina Čapková, 54. Michaela Mlejnková, 55. Adéla Bočanová, 59. Magdaléna Plášková - 18. Randi Kleerbaum, 50. Franziska Kuhlmann; vyloučení: 1:0; využití: 0:0

V pozměněné sestavě nastoupila ženská reprezentace ke svému druhému klání v mladoboleslavské sportovní hale, když od samého začátku hrací doby pobíhala po hřišti Adéla Bočanová, dvougólové libero první třetiny. Kvůli zranění usedla na tribunu Nela Kapcová, jejíž kotník v pátečním zápase nevydržel změnu směru, Kamila Paloncyová s Romanou Kieckovou vynechaly duel s Německem taktéž kvůli poranění v dolní oblasti těla. Prostor tak ještě dostala Zittová s Enenkelovou.

Češky sázely míčky do německé klece co dvě minuty, proto jim patřilo již brzy několikabrankové vedení. A do šaten mohly svěřenkyně Miroslava Janovského odejít za ještě lepšího stavu, kdyby využily několika dalších velkých příležitostí ke skórování. „Měli jsme míček na holích snad 95 % času. Občas to samozřejmě drhne, ale byli jsme lepší po fyzické i technické stránce,“ říká trenér žen Miroslav Janovský.

I když Němky v závěru první části udeřily z brejku, po přestávce se pokračovalo v nastaveném trendu. Česká republika držela míček na svých holích častěji, tvořila zajímavé kombinace, které využily už ve 21. minutě Martina Řepková s Hanou Koníčkovou v rozmezí osmadvaceti vteřin. Právě chodovská útočnice na konci čtyřiceti minut měla na svém kontě dvě branky a stejný počet asistencí. Zápas parádně sedl Adéle Bočanové, jejíž pět gólů pomohlo týmu k vysoké výhře nad soupeřem ze západu.

Ženy v červeném v posledních deseti minutách třetího dějství doslova rozebraly všechny formace Německa. Za tuto dobu stihly přidat za záda brankářky Brünn šest střel. „Měli jsme slušný pohyb bez míčku i s ním. Někdy je to hlavně tak, že bušíte třicet minut a dáte jeden gól, pak jich nasypete třeba více. Snažili jsme se, aby hráčky byly za každé situace pozitivní,“ prozradil klíč k úspěšnému trenér Miroslav Janovský.