{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

ČEŠKY VE FINÁLE AMS NESTAČILY NA FINSKO, BEROU TAK STŘÍBRO

Obrázek ke článku
30. 6. 2018

České akademické reprezentantky se utkaly ve finále Akademického mistrovství světa v polské Lodźi s Finskem. Pouze jednou dokázaly dorovnat stav utkání, nepomohl jim ani dobrý výkon gólmanky Nikoly Příleské, která chytila dvě trestná střílení soupeřek.

Česko – Finsko 2:6  (0:1, 1:1, 1:4)

Branky: 22:28 Tožičková (Kotzurová), 51:36 Bočanová (Kapcová) – 9:26 Kippila (Vallenius), 28:20 O. Kauppi (V. Kauppi), 43:16 O. Kauppi (Kippila), 47:44 O. Kauppi (Kippila), 58:45 V. Kauppi (O. Kauppi), 59:39 Saario (Leino). Střely na branku: 27:23. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Kumerdanks, Kristapsons. Diváci: 234. Nejlepší hráči: Nikola Příleská – My Kippila.

Český výběr v deváté minutě utkání nejprve ustál velkou šanci Finska, když Nikole Příleské pomohla pravá tyč. Akce Finska však pokračovala a v čase 8:30 bylo po faulu Gabriele Tožičkové nařízeno trestné střílení. Veera Kauppi se snažila vymíchat českou gólmanku, ta její zakončení do pravé části branky chytila. Jenže z následné početní výhody už Finsko skórovalo, po necelé minutě se prosadila My Kippila. Na začátku druhé části Gabriela Tožičková odčinila své vyloučení přesnou trefou po nahrávce Denisy Kotzurové. O osudu celého duelu rozhodla svým hattrickem Oona Kauppi, jež se prosadila třikrát v rozmezí 29. až 48. minuty. Naději na srovnání dala českému výběru osm minut před koncem po přesné přihrávce od Nely Kapcové Adéla Bočanová, jež snižovala na 2:4. V čase 52:37 bylo opět nařízeno trestné střílení po nedovoleném zákroku Ivany Šupákové, ani Sara Piispa v něm na Nikolu Příleskou nevyzrála. Zřejmě definitivně utnula naděje českých reprezentantek minutu a čtvrt před koncem Veera Kauppi, dvacet jedna vteřin před závěrečnou sirénou stanovila skóre na končených 2:6 Jenna Saario.

„Byli jsme ve hře, měli jsme své šance a byl to vyrovnaný zápas až do konce. Hráli jsme poměrně dobře, ale některé šance jsme jim darovali a sestry Kauppiovi je dokázaly využít a skórovat z nich. Naše brankářka byla opět skvělá, na druhou stranu na konci jsme měli několik dobrých šancí a měli jsme je proměnit. To neproměňování na konci nás stálo utkání. Měli jsme více střel na branku, než ony, ale dali jsme z toho jen dva góly. Na tom musíme ještě zapracovat,“ hodnotil utkání hlavní kouč Česka Sascha Rhyner.

A trenér následně přešel k hodnocení celkového vystoupení ženské akademické reprezentace. „Ačkoliv jsme neměli ten samý tým jako na Euro Floorball Tour, dokázali jsme proti silným soupeřkám vyprodukovat více střel. Švédky možná neměly tu nejsilnější sestavu, ale stále je to pro nás příjemné, že jsme je dokázali porazit. Můžeme být víceméně pozitivní. Občas se schylovalo k najíždění na některé staré pořádky, jako neproměňování branek dne, zatímco proti jiným týmům jsme byli produktivní. Jsme celkem spokojení, ale samozřejmě, že vždy chceme vyhrát i ten poslední zápas.“

Na závěr také porovnal akademickou reprezentaci s klasickou ženskou reprezentací. „Bylo zajímavé sledovat hráčky, které nepatří k základu národního týmu, jak si vedou v utkáních proti silným soupeřům. Možná z toho vzejdou nějaká nová jména, která bude zajímavé sledovat podrobněji. Na začátku září máme turnaj v Pardubicích, možná nominaci rozšíříme o pár jmen, která bychom tam vzali.“

Podívejte se na neúspěšné finále proti Finsku:

Obrázek