{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

CESTA ZA SUPERFINÁLOVÝM SNEM ZAČÍNÁ. KB FLORBAL CHALLENGE HLÁSÍ REKORDNÍCH 549 ÚČASTNÍKŮ

Obrázek ke článku
22. 10. 2018

Zahrát si Superfinále, to je sen snad každého florbalisty v České republice. Nevede k němu však jen klubová cesta. Dostat se do něj lze i se svou školou. Stačí relativně „málo“ - vyhrát tři eliminace. Konkurence však stále roste. Letos se počet účastníků vyšplhal na 549.

Superfinále florbalu 2019. Cíl, k němuž směřují všichni účastníci ženské extraligy a mužské superligy. Ovšem nejen čtyři nejlepší klubové celky nastoupí před zraky diváků v metropoli Moravskoslezského kraje. Budou to také čtyři nejlepší střední školy. Jejich cesta za splněním snu teprve začne.

Také v letošním roce se bude hrát obvyklým systémem. Turnaj jako vždy začíná na okresní úrovni. Ta odstartuje 22. 10. Jména vítězů budeme znát nejpozději na konci listopadu. Pak přichází řada na souboje okresních šampionů v rámci krajů. Jen jeden jediný tým v každé kategorii pak okusí chuť finále. V první řadě toho národního.

Západní národní finále hostí tradičně Praha, nejlepší celky z východu se utkají v Brně. Zde už půjde opravdu do tuhého. Právě vítězové těchto skupin se mohou těšit na ostravskou účast.

Letošní rok bude co do počtu týmů tím vůbec největším v celé historii. Přihlásilo se totiž celkem 549 týmů! Na všechny celky, které nastoupí do některé z eliminací, čekají zajímavé ceny od Českého florbalu a partnerů projektu, především ale zážitek z největšího středoškolského turnaje u nás. A také zkušenosti z parádních zápasů.

Cesta za sesazením jičínského a benešovského gymnázia z trůnu pro mistra právě začíná…

Obrázek