{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČEŠTÍ JUNIOŘI ZAKONČILI EFT VÍTĚZSTVÍM PO NÁJEZDECH

Obrázek ke článku
10. 11. 2019

Čeští junioři uzavřeli náročnou Euro Floorball Tour 2019 ve Finsku vítězstvím. Na úvod třetího hracího dne, kdy se EFT přesunulo už do třetího města - Vantaa,  zvítězili čeští mladíci v brzkém ranním duelu se Švýcarskem po samostatných nájezdech.

6 : 7pn
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
4:41:21:0 0:1
Branky: 1. Severin Ott, 7. Matteo Steiner, 18. Claudio Schmid, 20. Matteo Steiner, 25. Claudio Schmid, 58. Dylan Hasenböhler - 4. Matěj Čermák, 9. Matěj Čermák, 10. Lukáš Punčochář, 15. Vojtěch Klápa, 35. Vojtěch Klápa, 38. Vojtěch Klápa

Jako na houpačce vypadal vývoj utkání českých a švýcarských florbalistů do devatenácti let. Po bleskovém vstupu do utkání ze strany Švýcarska našli čeští reprezentanti rychle prostor pro odpověď a v první hrací části se o vedení se soupeři přetahovali díky přestřelce, při níž padlo celkem osm branek, po čtyřech na obou stranách.

V průběhu druhé části se Švýcaři dostali do vedení díky proměněnému trestnému střílení. Ten za faul v předbrankovém prostoru nařídili čeští sudí, kteří utkání vedli. Českému týmu trvalo deset minut, než zvládl po vzoru první hrací části na soupeřův náskok zareagovat. Dvakrát se v krátkém čase ale trefil Vojtěch Klápa, který si celkově připsal v tomto utkání hattrick a najednou to byl český tým, který vládl jednobrankovému náskoku.

V poslední části se ale mladým Švýcarům přeci jen povedlo vyrovnat a o vítězi rozhodovali až samostatné nájezdy, jak je na Euro Floorball Tour zvykem (nehraje se prodloužení). V těch český tým vybojoval své první vítězství na turnaji, který byl prvním vzájemným měřením sil v konkurenci světové špičky.

Obrázek