{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČEŠTÍ STŘELCI BENEŠ S RATAJOVOU SI PODMANILI DUELY PIXBA

Obrázek ke článku
5. 1. 2021

Na přelomu nového roku se dostali do hry čeští krajánci v barvách švédského Pixba. Na mužský tým s Markem Benešem čekal těžký soupeř v podobě Kalmarsundu. Celek z Göteborgu ale dokázal v prodloužení uspět a český útočník si připsal hned čtyři body (3+1)! Ani ženy se nenechaly zahanbit. Nad Jönköpingem zvítězily 7:3 a Denisa Ratajová posbírala body tři (2+1).  

Pixbu aktuálně patří až deváté místo v tabulce mužské Superligan, přesto se liškám, mezi které se po kratší absenci vrátil Marek Beneš, podařilo den před koncem roku porazit Kalmarsund. „Zápas to byl hodně vyrovnaný. Kvůli zbytečným chybám jsme skoro celý čas prohrávali a museli tak dotahovat. Naštěstí se nám výborně dařily přesilovky a oslabení,“ řekl o těsném průběhu duelu Beneš, který se v utkání zaskvěl dvěma brankami právě v přesilových hrách.

To však od něj nebylo vše. Svou poslední trefu si schoval na konec základní hrací doby, kdy zkompletoval hattrick, čímž vyrovnal skóre a poslal utkání do nastavení. „V prodloužení nakonec rozhodl poměrně kontroverzní moment a odvezli jsme si tak dva body, které nás snad nakopnou k lepším výkonům ve druhé půlce sezony,“ dodal český útočník o vyvrcholení duelu, kdy lišky opět proměnily přesilovou hru a Beneš si zapsal ke třem gólům také asistenci. Kalmarsund, jenž se dlouho držel na čele soutěže, klesl po třetí porážce v řadě na druhou pozici.

Také ženské Pixbo uspělo, opět u toho byla trojice českých florbalistek. Na soupisce týmu z Göteborgu nechyběly Michaela Kubečková, Denisa Ratajová a ani Eliška Krupnová, která byla těsně před Vánoci vyhlášena nejlepší florbalistkou světa za uplynulý rok. Druhý tým ligy v úvodním zápase roku 2021 zavítal na palubovku desátého Jönköpingu.

A lišky od počátku plnily roli favoritek. První část ovládly třemi trefami, ve druhé přidaly stejnou porci, přičemž pouze jednou inkasovaly. Pouze poslední perioda skončila pro Pixbo nepříznivě, byť jen rozdílem jedné trefy. Celkově si tak lišky pohlídaly zisk tří bodů do tabulky po výsledku 7:3. Z Češek se bodově zadařilo Ratajové, jež zaznamenala dva góly a jednu finální nahrávku.

Obrázek