CHAMPIONS CUP 2020 OVLÁDLA STORVRETA

12. 1. 2020

Skvělou florbalovou podívánou a víkendový Pohár mistrů v Ostravě završil finálový duel mezi Storvretou a Wilerem. Švédi se dostali rychle do tříbrankového vedení, který jejich protivníci dokázali zneškodnit, ale v posledních dvaceti minutách Švýcaři propadli a sedmkrát inkasovali. Storvreta IBK tak po výhře 10:4 přebírá zlaté medaile.

10 : 4
3:30:17:0 -:-
Branky: 5. Simon Götz, 8. Albin Sjögren, 10. Alexander Rudd, 44. Victor Andersson, 48. Albin Sjögren, 51. Jimmie Pettersson, 53. Albin Sjögren, 56. Fredrik Lindholm, 58. Simon Götz, 58. Hampus Ahrén - 10. Nicola Bischofberger, 16. Krister Johannes Valdemar Savonen, 18. Joonas Pylsy, 32. Matthias Hofbauer

Storvreta si zopakovala nástup do finále stejným způsobem, jako v sobotním střetnutí s Vítkovicemi. Během deseti minut švédští hráči odskočili do vedení o tři branky, ale ani tento náskok je nemohl nechat klidnými. Ještě ke konci desáté minuty totiž snižoval střelou mezi nohy Nicola Bischofberger a dodal Wileru potřebný impuls. Po druhé přesné trefě Švýcarů si vykoledoval trest za nesportovní chování 2+10 Robin Nilsberth, čímž dopomohl soupeřům k vyrovnání skóre ještě před první sirénou. Šestnáct stovek diváků si tak užilo velmi pestrou první třetinu.

Druhá část finále nebyla záživná na góly, ale k vidění byly velmi vyhrocené osobní souboje a bitva o každý centimetr hřiště. Emoce vzplanuly na obou stranách a Wiler-Ersigen se dostal poprvé v utkání do vedení. Na řadu přišla kritická třetí část Švýcarů, které Storvreta převálcovala rozdílem třídy. Seveřané začali na palubovce dominovat a sázeli za záda Martina Menetreye jeden gól za druhým. Hattrick dokonal Albin Sjögren, později vyhlášen jako nejlepší hráč duelu ze strany Storvrety.

Wileru nepomohl ani oddechový čas s následnou hrou bez brankáře, a tak jim nebylo dopřáno alespoň zmírnit drtivou porážku. Nejvíce vytěžovaným florbalistou byl v neděli večer Tobias Gustafsson s Joonasem Pylsym, kteří ve hře strávili třicet minut. Pohár pro vítěze a zlaté medaile převzali muži švédské Storvrety, na mistra švýcarské NLA zbylo stříbro.

Nejlepšími hráči utkání: Albin Sjögren (Storvreta IBK) - Krister Johannes Valdemar Savonen (SV Wiler-Ersigen)