{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

CHCEME VRÁTIT TITUL DO VÍTKOVIC, BURCUJE PO PORÁŽCE BRUS

Obrázek ke článku
13. 6. 2021

Každá porážka bolí. O to víc, když přijde v posledním zápase sezony. Vítkovický trenér Pavel Brus neskrýval zklamání. Jako správný mentor ale ví, že za každou prohrou se dá hledat nová motivace. „Po dnešku máme jediný cíl – vrátit titul zpět do Vítkovic,” pronesl bezprostředně po superfinále.

Vítkovický sen o obhajobě titulu se rozplynul až v závěrečných minutách. „Na to, že se hrálo po měsíci, to nebylo špatné. Mělo to dobré parametry, ale byly tam i nějaké nepřesnosti. Troufám si tvrdit, že jsme většinu zápasu tahali za delší konec,” připomněl 34letý trenér.

Jeho svěřenci naskočili do zápasu s velkou vervou a už ve druhé minutě trefili v jasné tutovce tyč. V posledních pěti minutách ale inkasovali tři góly, z toho dva při hře bez brankáře. „V první třetině jsme neproměnili dvě tři velké šance. Ten konec byl pro nás hřebíčkem, který nás stál třináct měsíců příprav,” smutnila jedna z vítkovických legend.

Brus kromě výkonu svých hráčů kvitoval i skvělou kulisu, kterou vytvořili fanoušci, jež se mohli na vrchol sezony vrátit do ochozů. „Bylo to příjemné zpestření po té těžké sezoně. Já sám jsem to moc nevnímal, ale pro kluky to byl dobrý motor.”

„Věřím, že je to krok k tomu, abychom od příštího roku zase fungovali normálně,” dodal muž, jenž coby hráč získal dva české tituly a výraznou stopu ve své kariéře zanechal i ve Finsku.

Superfinálový duel v pražské UNYP Areně uzavřel asi nejtežší ročník v historii florbalu. „Po dnešku máme jediný cíl – vrátit titul zpět do Vítkovic. Znovu zopakuji, že jsme dnes také měli vyhrát,” zmínil Brus.

I když jeho kádr opustila legenda Tomáš Sladký, který přijal nabídku a od nové sezony bude trénovat ve švýcarském Churu, tak Vítkovice ještě před superfinále představily velkou posilu, kterou je reprezentant Ondřej Vítovec.

„Není to jen Ondra, ale přijde řada dalších mladých a šikovných kluků, takže příští rok budeme hladovější,” slíbil trenér jednoho z nejúspěšnějších českých klubů.

​​

Obrázek