{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

CHLAPECKÁ ČTVRTFINÁLE V REŽII FAVORITŮ, MEZI DĚVČATY PŘEKVAPIL OLOMOUCKÝ KRAJ

Obrázek ke článku
26. 6. 2019

Třetí den florbalového turnaje v rámci Olympiády dětí a mládeže nabídl utkání play off a play out. Jako první byla na programu dne chlapecká i dívčí čtvrtfinále. Favorité v nich potvrdili svou roli, jediným překvapením bylo vítězství Olomouckého kraje nad Moravskoslezským. 

Nejzajímavějším čtvrtfinálovým duelem chlapců byl hned úvodní zápas mezi Libereckým a Zlínským krajem. Severočeši v zápase sice ani jednou neprohrávali, na každou jejich rozdílovou branku ale našli Zlínští odpověď. Konkrétně ji pokaždé našel Martin Ležatka, který byl u všech čtyř branek svého týmu (2+2). Utkání za stavu 4:4 musela rozhodnout trestná střílení. Na straně Libereckého kraje byli úspěšní Jakub Faksa a Ladislav Pekárek, kteří poslali žáky z Libereckého kraje do semifinále.

Zbylá čtvrtfinále dramata nenabídla. Moravskoslezský kraj si poradil Vysočinou jednoznačně 13:1 a Středočeši přehráli Jihomoravany 6:1. Zajímavý vývoj zápasu nabídlo poslední čtvrtfinále mezi Prahou a Karlovarským krajem. Outsider zápasu z Karlových Varů se brzy dostal do vedení 2:0, vítěz skupiny A ale ukázal svou sílu a utkání díky vysoké produktivitě zvládl v poměru 12:6.

I v turnaji dívek byla tři čtvrtfinále rozhodnuta poměrně záhy. Jednalo se o utkání Jihomoravského a Královéhradeckého kraje (11:2), Středočeského a Plzeňského kraje (9:0) a výběry Prahy a Ústeckého kraje (5:0).

Nejzajímavějším kláním se nakonec stalo druhé čtvrtfinále, v němž favorit z Moravskoslezského kraje narazil na kraj Olomoucký. Žákyně Moravskoslezského kraje dlouho směřovaly k postupu mezi nejlepší čtyři celky, ještě dvě minuty před koncem vedly 3:1. Dvě slepené branky ale poslaly utkání do nájezdů, v nichž nakonec byly úspěšnější děvčata z Olomouckého kraje. Úspěšným nájezdem se blýskly Michaela Zmrzlá a Tereza Dvořáková.

Další články

Žádné články k zobrazení

​​

Obrázek