​​​​​​​

CHODOV PORAZIL V TV UTKÁNÍ VÍTKOVICE A VYHOUPL SE NA 2. MÍSTO

16. 2. 2019

Sobotní televizní předehrávka předposledního kola základní části Tipsport Superligy nabídla přímý souboj o druhou příčku. Chodov si vypracoval čtyřbrankové vedení, Vítkovice se dotáhly na rozdíl jediné trefy, ale na srovnání nedosáhly. Florbalisté z Jižního Města prolomili před televizními kamerami sérii tří nezdarů proti Vítkovicím a minimálně do neděle se dostali na druhou příčku.

Vítkovice se opět po týdnu vydaly na cestu do hlavního města, kde se v televizní duelu utkaly v předehrávce 25. kola o důležité body, které mohou hrát roli na postavení v tabulce pro výběr soupeřů a následné play off. Chodovu v posledním domácím utkání vyhrál nad Pardubicemi až v prodloužení, nyní ale zažil povedenější nástup do utkání, od čehož se vše odvíjelo.

Chodov se dostal dvěma rychle po sobě jdoucími góly do vedení, skóre otevřel v 8. minutě po špatné rozehrávce Šebesty Martin Koutný, o třicet osm vteřin později proměnil samostatný únik Marek Matejčík. Vítkovicím se nedařilo vytvořit si vážnější šanci, naopak je držel nad vodou brankář Souček, jenž potřetí inkasoval v závěru první části opět z hole Martina Koutného.

Do čtyřbrankového trháku poslal domácí na začátku druhé periody Tom Ondrušek, na jeho branku dokázal rychle odpovědět Josef Rýpar. Vítkovičtí využili početní výhodu k dalšímu snížení manka, Jan Šebesta zužitkoval v předbrankovém prostoru přihrávku od Rýpara – 4:2. V polovině zápasu přišla další slabší chvíle hostů, Tom Ondrušek využil nařízené trestné střílení a půl minuty poté nadvakrát překonal Součka Mikuláš Krbec – 6:2.

Ve 44. minutě ještě vrátil Vítkovicím naději na body po přesném pasu od Jastřembského Adam Delong. Hosté se mohli dotáhnout na rozdíl dvou branek, jenže nezužitkovali další početní výhodu, snížení přišlo až v 54. minutě po střele Marka Bräuera. Diváci na Jižním Městě viděli zajímavý závěr utkání dvou týmů z horních pater tabulky, necelé dvě minuty před koncem snižoval na rozdíl jediné trefy Jan Šebesta. Vítkovice i nadále pokračovaly ve hře bez brankáře, místo srovnání přišlo pojištění výhry v podání Chodova, téměř přes celé hřiště trefil odkrytou branku Marek Matejčík – 7:5.

„Po dlouhé době jsme byli na zápas připraveni v hlavě a v začátku nám to hodně pomohlo. Díky vedení se nám pak samozřejmě hrálo lépe. Ve třetí třetině Vítkovice tlačily a my jsme neproměnili některé protiútoky, takže to nakonec bylo slušné drama,“ hodnotil domácí trenér Podhráský. S tím, že hostům uškodil špatný začátek souhlasil Pavel Brus: „Bohužel jsme přijeli s tím, že se nám nemůže nic stát a prohrávali jsme 4:0. Od druhé třetiny už lepší a poslední třetina škoda šancí. Dobrá facka před play off.“