​​​​

CHODOV SI VYŠLÁPL NA BOHEMIANS, OSTRAVA ZDEMOLOVALA PANTHERS

19. 1. 2020

Další lednový týden je už minulostí. Odehrálo se hned několik atraktivních zápasů, během nichž nebyli diváci ochuzeni o žádný zajímavý moment. V neděli ženy FBC rozstřílely Panthers třiadvaceti góly, muži Chodova přetlačili Black Angels a do tempa se dostala opět první liga.

Florbalisté Tatranu Střešovice se na utkání proti Hattricku připravili více než dobře, když své protivníky nechali skórovat až v závěrečné fázi hry. Brno pouze zkorigovalo výsledek na konečných 2:8 a musí překousnout hořkost porážky několikanásobného mistra České republiky. Sparta si v domácím střetnutí poradila s Libercem. Severočeši se ještě zpočátku třetí třetiny snažili zdramatizovat výsledek střetnutí, avšak neúspěšně. Na Jižním Městě se v rámci superligového duelu trefovalo zařízení nejvíce. Black Angels dokázali překonat brankáře Chodova hned desetkrát, ale ani to na zisk bod nestačilo.

Hráčky Bohemians vydržely hrát proti Chodovu vyrovnaně pouze ve druhé periodě. V těch zbývajících inkasovaly celkem devět branek, a tak ze vzájemného měření sil odešly poraženy v poměru 1:10. Druhý nedělní zápas žen byl ještě pestřejší, když Ostrava ve venkovním duelu rozstřílela Panthers 23:9. Nevšední výsledek se rodil už během prvních dvaceti minut, kdy padlo za brankovou čáru celkem čtrnáct míčků. Šest gólů a dvě asistence zaregistrovala Michaela Mlejnková, bilancí 5+3 rozšířila své statistiky Denisa Kotzurová.

I po dalším odehraném kole první ligy mužů se na posledním místě tabulky krčí Petrovice, které nezvládly zápas proti Znojmu. To si prozatím úspěšně drží šestou pozici. Florbalisté havířovského Slovanu ještě bojují o co nejlepší umístění, když porazili Rožnov o dva góly. Jejich kolegové z místního Torpeda podlehli českobudějovickým Štírům 8:11 a zkomplikovali si cestu do play-off. Se stejným počtem bodů se na pozici tři až pět drží Chomutov, Ústí a Kladno.