{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CHODOV ZÍSKAL DOUBLE A BYL BLÍZKO HATTRICKU. KATEGORII JUNIORŮ OVLÁDL TATRAN

Obrázek ke článku
9. 7. 2016

Třináctý ročník Prague Games zná své vítěze a hned čtyři zlata zůstala v Česku. Z vítězství se dvakrát radoval Chodov, v nejprestižnější kategorii juniorů tentokrát Tatran Střešovice. V ryze českém souboji v kategorii B13 vyhrál brněnský Hattrick. Mezi dívkami se nejvíce dařilo finskému Northern Stars.

Pražský Chodov zažil vůbec nejúspěšnější turnaj v klubové historii. Hned tři jeho zástupci si totiž zahráli finálový duel v hale na Podvinném Mlýně. V kategoriích B12 a B14 se povedlo dojít celku z Jižního Města až pro zlato. Obě družstva vede přitom Ondřej Neuman, jenž je také nominován mezi nejlepší kouče ve společensko-sportovní akce Díky Trenére! Mladší žáci pod jeho vedením porazili švýcarský Seeland Selection 4:1 a stejným poměrem přehráli o dva roky starší kolegové finské Loiske.

Na zlatý hattrick však pražský celek nedosáhl, neboť dorostenci podlehli po boji švýcarskému národnímu týmu do 17 let. Diváci si museli ve finále na úvodní gól počkat až do poslední desetiminutovky, poněvadž bezbrankový stav svítil na ukazateli skóre především díky gólmanovi Chodova Filipu Trojanovi. V 31. minutě ho ale překonal Samuel Schindler a vedoucí branka se ukázala jako klíčová, neboť Schindler se posléze trefil ještě třikrát a Švýcaři si došli pro výhru 5:0.

Švýcarská reprezentace si tak spravila náladu, když její další družstvo předtím mezi juniory skončilo v semifinále. Nad jeho síly byl Tatran, kterému podlehlo fotbalovým výsledkem 0:1. O jedinou branku zápasu se deset vteřin před koncem postaral Jan Wojnar. Svěřenci Jiřího Jakoubka si následně ve finále poradili s dalším švýcarským celkem St. Gator 6:1.

Ryze český duel se odehrál v kategorii B13. Ve finále se střetly Hattrick Brno s Uherským Brodem. Z vítězství se nakonec radoval celek z jihomoravské metropole, když se postaral o nejvyšší výhru v rámci finálových duelů. Soupeře porazil 8:2 a hattrickem se na vítězství podílel Adam Hemerka. Od roku 2012, kdy byla tato kategorie na turnaji zavedena, má B13 čtvrtého českého vítěze za sebou. Na dvojnásobný úspěch Bohemians a loňské vítězství Sparty navazuje tentokrát Hattrick Brno. Pouze při premiéře před čtyřmi lety se radovaly slovenské Košice.

V dívkách se dvakrát radují Northern Stars

Mezi děvčaty se podobný kousek jako Chodovu, povedl finským Northern Stars. Ty nejprve ukončily v zahajovacím duelu posledního hracího dne báječnou jízdu pražské Dvojce v kategorii G14 poměrem 4:2. Vestarších kategoriích pak na Finky čekal v obou případech  švédský soupeř IBK Nacka Wallenstam.

Zatímco v případě dorostenek se radovaly Švédky po výhře 4:2. V nejdramatičtějším finále dne mezi juniorkami zvítězil Severní Hvězdy. Jednalo se totiž o jediný duel, ve kterém musely rozhodovat až samostatné nájezdy. V nich byly úspěšnější Finky, jež proměnily dva oproti jednomu úspěšnému z řad soupeře. O rozhodující trefu se postarala ve třetí sérii Emmi Lindhová.

Zdroj, Facebook Florbal Chodov

​​

Obrázek