{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

CHODOV ZVLÁDL ČTVRTFINÁLE A HODLÁ POTRÁPIT BOLESLAV

Obrázek ke článku
12. 4. 2021

Chodov jde dál. Ve čtvrtfinálové sérii si muži v modrobílých dresech připsali skalp Bohemians, který dokonali v šestém duelu na domácí palubovce na Jižním Městě. Play-off tak znovu předvedlo, jak se liší od základní části, v níž se chodovskému celku příliš nedařilo, a právě v soubojích s klokany odcházel v obou případech poražen. Za semifinálového soupeře si nyní svěřence Davida Podhráského vybral vítěz první části sezony, tedy Mladá Boleslav.

Pražské derby celkově nabídlo velmi pohledný florbal, ve kterém rozhodovaly detaily. Za mírného favorita byli před startem čtvrtfinále považováni hráči Bohemians, kteří zaznamenali historicky nejúspěšnější základní část ozdobenou třetím místem. Naopak na Jižním Městě příliš spokojeni nebyli a patřila jim až pátá příčka.

Po úvodním hracím víkendu byl stav na utkání 1:1, následně odskočil Chodov dvěma vítězstvími na 3:1. První výhra se přitom urodila až v nájezdové loterii, kterou v osmém kole rozsekl Tom Ondrušek. Čtvrté utkání nebylo o moc méně dramatické, tentokrát se však rozhodlo v 58. minutě, kdy Martin Řezáč stanovil přesným zásahem finální podobu skóre 5:4. „Byly to těžké zápasy, ale každým dalším jsem cítil, že získáváme pevnější půdu pod nohama a přibližujeme se k těm výkonům, které chceme předvádět,“ popisuje Petr Majer, nejproduktivnější hráč v chodovském dresu v sérii a druhý muž kanadského bodování play-off.  

Následovalo televizní klání, jež by se i co se týče předváděné hry doopravdy dalo rozdělit na tři periody. Bohemians zcela ovládli první dvacetiminutovku, po které vedli 5:0. Poté se Chodov zvedl, ale na obrat nedosáhl. Klokani tak po výsledku 8:6 odvrátili konec sezony, byť ne na dlouho.

Chodov už další neproměněný mečbol nedopustil. Bohemians se sice v šestém duelu jako první dokázali prosadit zásluhou Matyáše Krebnera, ale městský rival relativně brzy odpověděl a také překlopil zápas na svou stranu. I díky čtyřem bodům Majera si Chodov došel pro poslední bod za výhru 7:3. „Poslední duely s Bohemkou byly rozdílné především v začátku utkání. Do pátého zápasu jsme vstoupili s pocitem, že se to vyhraje samo. A naopak v posledním zápase jsme byli od začátku rozhodnutí že jdeme ukončit sérii,“ říká aktuální brankářská jednička Vojtěch Šimůnek.

Právě na něj, ale i na jeho parťáka Karla Hodíka, se Chodov mohl spolehnout, i když se s tím ještě na začátku prosince příliš nepočítalo. Oba mladíci však ukázali kvality. „Z pozice gólmana je každý zápas jiný, ale dostalo se mi podpory ze všech stran. Jak od kolegů gólmanů, tak od hráčů, trenérů nebo fyzia,“ líčí Šimůnek.

Produktivitu týmu táhne především útok s kapitánem Markem Vávrou. Ten se vykrystalizoval v průběhu ročníku a trio, v němž vyjma Vávry s Majerem je také Daniel Eremiáš, má nejvýraznější podíl na brankách Chodova. Majer si za šest utkání připsal 17 bodů (7+10), Vávra, jemuž momentálně patří třetí příčka, má na svém kontě 14 bodů (5+9), a Eremiáš se ukazuje jako rozený střelec. Z gólu se mohl radovat již v deseti případech! „Kluci v pětce jsou výborní spoluhráči. Také díky tomu se mi hrálo skvěle a doufám, že na podobné výkony dokážeme navázat i v semifinále,“ přeje si Majer, jenž si odbíjí premiéru v bojích o titul a sám přiznává, že byl ze začátku nervózní.

Díky postavení ve finální tabulce má Chodov na dosah minimálně bronzovou medaili, mezi čtyřmi nejlepšími jej čeká lídr základní části. Mladá Boleslav mohla sáhnout také po Spartě, ale nakonec se rozhodla právě pro tým z Jižního Města. Vzájemné duely ročníku 2020/21 byly odlišné. Ten první ve středočeském městě dospěl do nájezdů, které vyzněly lépe pro domácí hráče. V dalším souboji před televizními kamerami se radovali opět držitelé Prezidentského poháru, tentokrát po suverénnějšímu výkonu. „V sérii s Boleslaví očekávám hodně vyrovnané zápasy a vyhrocené momenty po celou dobu série,“ uvažuje obránce Michal Strnad.

A co je podle něj důležité pro úspěch? „Myslím si, že cesta k postupu bude zejména v naší obraně. Když budeme dobře bránit, jak umíme, a nebudeme dělat individuální chyby a lacině ztrácet míček, tak můžeme mít dobré předpoklady k vítězství. Těžit můžeme z našich rychlých protiútoků do nezformované obrany soupeře,“ dodává jednadvacetiletý bek.

Obrázek