{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

CHOMUTOV ZAŽIL ČERNÝ VÍKEND, 1. LIGU VEDOU VARY

Obrázek ke článku
12. 10. 2020

Poslední hrací víkend před vynucenou pauzou přinesl ve florbalové 1. lize mužů čtyři zápasy. Chomutov nastoupil doma v sobotu i neděli, jenže oba duely prohrál a zůstává tak na chvostu tabulky. Tři body si ze severu Čech odvezli zástupci Petrovic a brněnských Gullivers. Ve šlágru sedmého kola poté Karlovy Vary zdolaly doma Kladno těsně 3:2.

V defenzivní bitvě Karlových Varů a Kladna se na první branku čekalo až do 37. minuty, kdy se prosadil domácí Jan Zavadil. Na něj navázal dvěma góly Daniel Nicklas a Západočeši vedli 3:0. Za Kladno snížil už jen Marek Pixa, který se prosadil v přesilovce a v poslední minutě také v oslabení. Tři body ale zůstaly ve Varech.

„Taktickou hrou jsme si postupně vytvořili velké množství šancí a odskočili o tři branky. Poté jsme začali být zbrklí a soupeř tu hrál až do konce o body,“ zhodnotil vítězné klání trenér Petr Pánek s tím, že v následujících dvou týdnech, kdy budou uzavřena všechna vnitřní sportoviště, se s týmem pokusí trénovat třikrát týdně někde venku. V neúplné tabulce se Karlovy Vary dostaly na první místo před Ústí na Labem, které má ale o dva zápasy méně a v tomto ročníku ještě neprohrálo.

Drama ve Znojmě zvládli domácí

Trochu jiné starosti než Vary mají v Chomutově. Tamní klub čekal během víkendu domácí dvojzápas, jenže ani v jednom ze střetnutí nedokázali Severočeši bodovat. V sobotu nejprve podlehli brněnským Gullivers 6:7, i když krátce po polovině utkání vedli 5:2. O den později nestačili Chomutovští poměrem 4:9 na Petrovice a v tabulce tak zůstávají se ziskem čtyř bodů na úplném spodku.

V sobotu se odehrál ještě jeden velmi dramatický zápas. Ve Znojmě, kam přijela Jaroměř, padlo celkově sedmnáct branek a nakonec rozhodlo prodloužení. Po něm se díky trefě Petra Maška radovali z výhry 9:8 domácí a poskočili na čtvrtou příčku. Jaroměř zůstává předposlední.

Dohrávka 3. kola + výsledky 7. kola 1. ligy mužů

Florbal Chomutov - Z.F.K. Petrovice 4:9 online I videoohlasy domácí, videoohlasy hosté

Florbal Chomutov - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 6:7 online I videoohlasy domácí, videoohlasy hosté

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 3:2 online I videoohlasy domácí, videoohlasy hosté

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Sokol Jaroměř 9:8 online I videoohlasy


Obrázek