CHOMUTOV ZAŽIL ČERNÝ VÍKEND, 1. LIGU VEDOU VARY

12. 10. 2020

Poslední hrací víkend před vynucenou pauzou přinesl ve florbalové 1. lize mužů čtyři zápasy. Chomutov nastoupil doma v sobotu i neděli, jenže oba duely prohrál a zůstává tak na chvostu tabulky. Tři body si ze severu Čech odvezli zástupci Petrovic a brněnských Gullivers. Ve šlágru sedmého kola poté Karlovy Vary zdolaly doma Kladno těsně 3:2.

V defenzivní bitvě Karlových Varů a Kladna se na první branku čekalo až do 37. minuty, kdy se prosadil domácí Jan Zavadil. Na něj navázal dvěma góly Daniel Nicklas a Západočeši vedli 3:0. Za Kladno snížil už jen Marek Pixa, který se prosadil v přesilovce a v poslední minutě také v oslabení. Tři body ale zůstaly ve Varech.

„Taktickou hrou jsme si postupně vytvořili velké množství šancí a odskočili o tři branky. Poté jsme začali být zbrklí a soupeř tu hrál až do konce o body,“ zhodnotil vítězné klání trenér Petr Pánek s tím, že v následujících dvou týdnech, kdy budou uzavřena všechna vnitřní sportoviště, se s týmem pokusí trénovat třikrát týdně někde venku. V neúplné tabulce se Karlovy Vary dostaly na první místo před Ústí na Labem, které má ale o dva zápasy méně a v tomto ročníku ještě neprohrálo.

Drama ve Znojmě zvládli domácí

Trochu jiné starosti než Vary mají v Chomutově. Tamní klub čekal během víkendu domácí dvojzápas, jenže ani v jednom ze střetnutí nedokázali Severočeši bodovat. V sobotu nejprve podlehli brněnským Gullivers 6:7, i když krátce po polovině utkání vedli 5:2. O den později nestačili Chomutovští poměrem 4:9 na Petrovice a v tabulce tak zůstávají se ziskem čtyř bodů na úplném spodku.

V sobotu se odehrál ještě jeden velmi dramatický zápas. Ve Znojmě, kam přijela Jaroměř, padlo celkově sedmnáct branek a nakonec rozhodlo prodloužení. Po něm se díky trefě Petra Maška radovali z výhry 9:8 domácí a poskočili na čtvrtou příčku. Jaroměř zůstává předposlední.

Dohrávka 3. kola + výsledky 7. kola 1. ligy mužů

Florbal Chomutov - Z.F.K. Petrovice 4:9 online I videoohlasy domácí, videoohlasy hosté

Florbal Chomutov - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 6:7 online I videoohlasy domácí, videoohlasy hosté

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 3:2 online I videoohlasy domácí, videoohlasy hosté

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Sokol Jaroměř 9:8 online I videoohlasy