{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​

ROZDĚLILY JSME SI LIGU NA JARO A PODZIM, ŘÍKÁ CHRISTIANOVÁ

Obrázek ke článku
21. 1. 2021

Extraliga žen před pár dny rovněž obdržela výjimku zaručující restart soutěže, čímž napodobila mužskou Livesport Superligu. První duely proběhnou již o blížícím se víkendu 23. a 24. ledna, vynucená pauza tedy po více než třech měsících skončí. „Celkově jsem ráda, že máme možnost opět hrát, v dnešní době je to privilegium, kterého je třeba si vážit, a na zápasy se samozřejmě těším,“ tvrdí brankářka Jana Christianová z Chodova.

Všechny týmy mají doposud odehraných pět duelů, přičemž nejvíce se dařilo vedoucím Vítkovicím, za kterými se nachází Ostrava s Chodovem. Právě jihoměstský tým byl po odchodu řady hráček před sezonou velkou neznámou. Lvice ale zatím nestačily pouze na vítkovické rytířky, výraznou zásluhu na tom má zkušené brankářské duo – Jana Christianová a Hana Ranochová.

První jmenovaná dlouhodobě patří mezi naprostou špičku, má za sebou několik světových šampionátů a mnohé další úspěchy, jak ty týmové, tak i individuální. Takovou situaci, kterou aktuálně republika prožívá, však zatím logicky nepoznala.   

„Sezon jsem zažila už hodně, ale tahle je určitě jedna z nejzvláštnějších. V podstatě jsme si rozdělily ligu na podzimní a jarní část. Bylo těžké hledat motivaci, když nikdo nevěděl, kdy a jak a jestli vůbec se sezona opět rozjede. Navíc jsme letos měli v podstatě už druhou „letní“ přípravu. Za normálních okolností je i jedna dost,“ přiznává s úsměvem Christianová.

Na Chodově se tak hráčky chystaly neustále. „Po stopnutí soutěže jsme se dlouhou dobu připravovaly individuálně, prakticky to připomínalo letní přípravu. Od té doby, co nám bylo umožněno za přísných hygienických podmínek trénovat v hale, pilně trénujeme, pracujeme na herních dovednostech a připravujeme se na náročný restart,“ tvrdí.

Lvice hned o víkendu čekají dvě těžká utkání, konkrétně proti vedoucím Vítkovicím a Panthers. „Jakmile se rozhodlo o pokračování soutěže a my se dozvěděly soupeře pro nadcházející kolo, začala pro nás nejen florbalová, ale i taktická příprava. Pomalu se dostáváme znovu do zápasového režimu. Uvidíme, jestli se nám podaří do sezony naskočit vítězně, ale moc bychom si to přály,“ líčí velezkušená brankářka.

Jak již bylo zmíněno, výrazně obměněný tým je zatím příjemným překvapením soutěže. „Výsledky a hlavně herní projev mě velmi mile překvapil, byla bych ráda, kdyby se nám podařilo navázat na to, kde jsme skončily. Ale sezona je v podstatě teprve před námi, musíme se snažit udržet koncentraci na každý zápas a hlavně zůstat zdravé,“ přeje si Christianová.

A jaký je podle ní aktuální chodovský tým? „Charakterizovala bych ho slovním spojením „dravé mládí“, i když zrovna gólmanky mezi mladé už tak úplně nepatří. (smích) Máme spoustu nových a mladých hráček s obrovským potenciálem. Myslím, že i po velké obměně, která po minulé sezoně nastala, se nám podařilo vytvořit konkurenceschopný tým, který může bojovat o nejvyšší příčky, a věřím, že tento ročník ještě bude plný překvapení. Už před sezonou nás velká část florbalové veřejnosti odepsala, ale v tom vidím naši velkou výhodu,“ uzavírá reprezentační opora.

Obrázek