{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

CHRISTIANOVÁ PO ŠVÝCARSKU: NIC PODOBNÉHO JSEM NIKDY NEZAŽILA

Obrázek ke článku
17. 10. 2021

Vydařený závěr Euro Floorball Tour má za sebou reprezentace žen. Turnaj završila historicky nejvyšší výhrou nad Švýcarskem, které porazila 9:2. Na výsledku měla ale lví podíl brankářka Jana Christianová, povedený turnaj za sebou má Michaela Kubečková.

Gólmanka Češek se blýskla šestadvaceti zákroky a přiznala, že ji výsledek překvapil. „Od poloviny utkání šlo všechno docela snadno. První část hrály Švýcarky dobře, ale držely jsme s nimi vyrovnané skóre. Po půlce se to zlomilo a hra se mi moc hezky sledovala,“ vystihuje Christianová. Nic podobného nikdy předtím nezažila. „Doufám, že podobný výkon v budoucnu zopakujeme,“ přeje si.

Ženy se tak dostávají před mistrovstvím světa do solidní formy. Zároveň napravily méně příznivé výsledky z předešlých zápasů. „Před každou akcí jsme si řekly řadu věcí, protože jsme věděly, že to od nás nebylo ideální. Začaly jsme tím, že na sobě ještě více pracujeme,“ přibližuje Christianová. Každá hráčka přesně ví, co má dělat. „Řekla bych, že se nám progres už částečně podařil. Stále však máme měsíc a půl na zlepšení a doladění některých herních aspektů,“ míní.

S vítězstvím je spokojena i Michaela Kubečková, jež dávala vedoucí gól na 2:1. „Do duelu se Švýcarskem jsme vstoupily úspěšněji než do těch předchozích. Dobře jsme bránily a dařilo se nám skórovat,“ oceňuje vítkovická florbalistka, které se především zamlouval posun, který družstvo udělalo oproti minulé akci.


Obrázek