{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CHRISTIANOVÁ POPÁTÉ NEJLEPŠÍ BRANKÁŘKOU. DOSTALA JSEM SE DO DOBRÉ SPOLEČNOSTI, ŘÍKÁ

Obrázek ke článku
18. 6. 2017

Parádní návrat na výsluní. Po roční pauze se Jana Christianová dokázala vrátit do elitního florbalu, záhy poté také do reprezentace. Nakonec vychytala titul extraligového mistra a nyní byla zvolena nejlepší brankářkou uplynulé sezóny. Prostě comeback, jak se patří.

Jana Christianová úplně vynechala sezónu 2014/2015. Potřebovala oddych. Pro riskantní krok se rozhodla i s vědomím, že by se už do elitního florbalu nemusela vrátit. Záhy po návratu však ukázala svou extratřídu a dokázala se vrátit na úroveň, na kterou byli všichni zvyklí. „Vítězství v anketě je pro mě velká čest. Když jsem se vracela po roční pauze, už jsem o podobném vítězství příliš neuvažovala. Jsem ráda, že se mi podařilo do toho rozjetého vlaku ještě včas nastoupit, protože v Česku se objevují každý rok nové a velmi kvalitní gólmanky. Konkurence ve florbale je čím dál tím větší. O to více si cením toho, že se najdou lidé, kteří mi dávají svoje hlasy,“ cení si prestižního ocenění.

Letošní vítězství je pro brankářku mistrovského FK Jižní Město již pátým v kariéře. Osamostatnila se tak na čele historických tabulek. Odskočila Haně Váňové, která vyhrála čtyřikrát, a Lence Kubíčkové, ta zvítězila třikrát. „Pro mě bylo každé vítězství jiné a v něčem speciální. Jediným společným jmenovatelem je vždy dobrá práce celého týmu v průběhu sezóny, protože sám brankář nezmůže nic. Každopádně jak Hana Váňová, tak Lenka Kubíčková jsou legendy v brankovišti, takže jsem se dostala do dobré společnosti (úsměv),“ nezapomíná připomenout kvalitní práci svého týmu.

Christianová se díky kvalitním výkonům dokázala vrátit do brankoviště národního týmu. Stabilní výkony, které ji dovedly k titulu brankářky sezóny, však podle jejích slov nijak nesouvisí s motivací probojovat se na prosincové mistrovství světa v Bratislavě. „Neřekla bych, že vítězství v anketě a světový šampionát spolu nějak souvisí. Mistrovství světa je motivace sama o sobě, každý tam chce předvést to nejlepší, aby mohl hrdě reprezentovat svou vlast. Titul brankářka sezóny je jen taková příjemná tečka. Ale bez váhání bych vyměnila všechna svoje prvenství za medaili ze světového šampionátu,“ říká upřímně.

Pětinásobné nejlepší české brankářce je stále pouze 27 let. Přesto je zřejmě nejlepší brankářkou české historie. Leckdo by jen těžko hledal motivaci do další práce. „Řekla bych, že většina hráček se čas od času potýká se ztrátou motivace. Ať je to po nepovedené sezóně, špatné přípravě nebo třeba po zranění. Vím, že přijdou horší momenty, tak jako každý rok. Ale potom se objeví i ty krásné okamžiky, kdy si člověk uvědomí, že to jsou přesně ty důvody, proč florbal hrajete. Důležité je to nevzdávat,“ popisuje situace, které ji dokážou nakopnout do dalšího tréninku. "Pro někoho je 27 let věk, kdy by měl s florbalem skončit, ale já si stará nepřipadám. Takže s trochou nadsázky bych řekla, že já budu florbal hrát, dokud mě odborná veřejnost nezačne nazývat matadorkou,“ dodává se smíchem.

Konečné pořadí ankety BRANKÁŘKA sezony 2016/2017
pořadíjméno
1.Christianová Jana
2.Ranochová Hana
3.Příleská Nikola
4.Kubíčková Lenka
5.Vávrová Šárka
6.Provázková Kristýna
7.Tomšová Veronika
8.Samková Veronika
9.Omelková Jitka
10.Červová Karolína
11.Gécová Martina
12.Kreisingerová Daniela
13.Drbalová Eliška
Obrázek