{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

CHROMÁ ZE ŽIDENIC JE VE FINÁLE SOUTĚŽE DÍKY, TRENÉRE!

Obrázek ke článku
17. 10. 2020

Florbal má svoji zástupkyni mezi finálovou osmičkou soutěže Díky, trenére. Až do poslední fáze postoupila židenická trenérka Monika Chromá, která v klubu koučuje mladší žákyně.

Dvacetiletá trenérka sama dříve nastupovala v Židenicích. Dokonce si zahrála v Extralize žen a vyzkoušela si zápasy proti elitním českým týmům. Nicméně kvůli zraněním Chromá přesedlala na novou pozici a nyní vychovává mladší žákyně.

Svěřenkyně ji respektují nejen jako trenérku, ale berou i jako kamarádku, na kterou se mohou vždy obrátit. Dokáže tak v hráčkách probudit lásku ke sportu, zejména k florbalu. Ve svojí práci se Chromá nevyhýbá ani nepříjemným tématům, jako je kupříkladu šikana. „Spolužačky dávaly najevo jedné mé hráčce, že je tlustá. Bála se jíst,“ líčila pro web soutěže. Trenérka tak kontaktovala rodiče a situace ve škole se vyřešila.

Díky, trenére je projekt, jenž má sportovně-společenský přesah. Akce si dává za cíl ocenit ty, kteří přivedou co nejvíce dětí k pohybu a naučí je mít sport rád. Nevychovávají proto pouze dobré sportovce, ale především slušné osobnosti se smyslem pro fair-play.

Účast Chromé ve finále je velkým úspěchem pro celý florbal. Pokud by získala celkové prvenství, navázala by na trenéra Michala Eisenkolba, jenž uspěl v historicky prvním ročníku 2015.

Obrázek