{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ČTVRTINA SEZONY ZA NÁMI. TVOŘÍ SE NOVÉ KRAJSKÉ REPREZENTACE

Obrázek ke článku
13. 11. 2017

Nově se rodící krajské reprezentace za sebou mají už minimálně jeden premiérový trénink. V porovnání s minulou sezonou došlo k několika výrazným změnám. Bez přehánění lze tvrdit, že nezůstal kámen na kameni a pomyslná „škatulata, hýbejte se“ měla přinést okysličení všech zastoupených kategorií. Jednotliví trenéři dostali příležitost k vyjádření se, jak jsou spokojení s dosavadním průběhem.

Bezpochyby nejsledovanější kategorie jsou vždy ty elitní mužské, či v mládežnickém případě chlapecké. Na trenérský stolec Jihočeského kraje byl dosazen Petr Bína ze středních Čech, v rámci Kraje Vysočina byl do prestižní funkce povýšen bývalý trenér žáků Luboš Rauer.

„Uplynulé tréninky jsme zaměřili na pohyb hráčů s míčkem, ale i bez něj. To vše proto, abychom uvedené prvky mohli přenést do výsledné podoby naší hry. Jsme velice spokojeni s přístupem nominovaných hráčů. Je z nich cítit, že se chtějí poprat o místo v sestavě na závěrečném turnaji v Ostravě, který nás čeká,“ komentoval úvod sezony Luboš Rauer.

Zatímco chlapce čeká první sezonní vrchol už v zimě, děvčata si na něj musí počkat. Jejich snažení bude doprovázeno slunečními paprsky, Den D pro ně přijde v květnu. Tím se tak logicky i trochu mění celková struktura cyklu, kdy je možné celou sezonu věnovat přípravě na finální akci.

Loňský hlavní trenér dorostenek Jihočeského kraje Ivan Janoušek je tentokrát v roli asistenta, na postu nejmocnější osoby této dívčí kategorie ho nahradil další muž z města rozkládajícího se pod černou věží, Jakub Jung.

„Za mě i kolegu Ivana můžu říct, že v táboře dorostenek z jihu panuje spokojenost. Holky jezdí v hojném počtu, zároveň vytvořily super partu, se kterou se výborně pracuje. Tréninky se nesou především v herním duchu,“ pochvaloval si novic v jihočeském výběrovém dresu.

Na protější straně hranice leží Kraj Vysočina, který taktéž připravuje své dorostenky pro závěrečnou finálovou akci, v rámci které se oba kraje spojí v jeden společný region. V letošním roce byla důvěra pro tuto práci svěřena Anně Přibylové z Jihlavy. „Po dvou tréninkách, na kterých se sešlo zhruba 20 holek, můžu říct, že v týmu panuje dobrá atmosféra. Většina holek se mezi sebou zná z minulosti, navíc se nám sešla silná parta. Nebude tak vůbec snadné vybrat konečnou sestavu,“ nastínila situaci v dorosteneckém dívčím výběru Vysočiny jeho trenérka.

Své slovo do pranice přidala i dvojice trenérů žákovského dívčího výběru. Ač obě krajské party trénují odděleně, po vzájemných trenérských návštěvách panuje nebývalá shoda v názorech obou lodivodů. „Naše situace je dá se říct totožná. Jak na Vysočině, tak v Jihočeském kraji proběhly dva tréninkové dny. Zatímco v prvním případě děvčata makala na maximum, o druhém tréninku to tvrdit nelze. Svou roli možná sehrála i nervozita spojená s avizovaným zužováním sestavy na druhém setkání. Jisté ale je, že do příštího tréninku musí holky v obou krajích výrazně přidat,“ shodli se trenéři žákyň.

Zbývá ještě dodat, že krom zmiňovaných kategorií probíhají také tréninky mladších a starších žáků, a to rovněž v obou krajích. Starší žáci se pak v rámci nového modelu poprvé představí na turnaji odděleně. Jihočechy čeká západní turnaj, Vysočinu východní. 

​​

Obrázek