​​​​​​​

ČTYŘI ZBÝVAJÍCÍ ČTVRTFINÁLOVÁ MÍSTA VYPLNILI OSMIFINÁLOVÍ FAVORITÉ

5. 12. 2018

Máme za sebou osmifinálový den, z postupu se radovali všechny favorizované týmy. V prvním klání, které hostila O2 Arena, museli sklonit hlavy před silnými Lotyši Slováci. Stejně tak museli učinit i Estonci, kteří sice dlouho sahali po vítězství, nakonec však Dánům podlehli o gól. Na Podvinném mlýně Norové deklasovali Austrálii, večer pak Němci přehráli Kanadu. ​​​​

Lotyšsko – Slovensko 6:1 (2:1, 0:0, 4:0)

První duel vyřazovacích bojů dopadl lépe pro Lotyše. Jejich trpělivá hra nakonec přinesla ovoce a i díky dvěma dvougólovým střelcům Cerinsovi a Jansonsovi se v pátek utkají ve čtvrtfinále se Švédskem. Slováci ale příležitosti ke srovnání měli. Za stavu 3:1 pro Lotyšsko jel po faulu na Gašparíka trestné střílení Dudovič, jenže lídr kanadského bodování (7+9) tentokrát selhal. Následně hráli Slováci přesilovku, ovšem ani tu nevyužili.

Dánsko – Estonsko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Vyrovnané a pohledné klání, které nakonec díky vítězné trefě kapitána Mikkela Skova Nielsena z 52. minuty ovládli Dánové. Estonci sice od půlky zápasu měli mírně navrch, ale kvůli dánskému brankáři Trollemu (40 zákroků) a občas i smůle se prosadit nedokázali. Nejlepším dánským hráčem utkání byl zvolen útočník Emil Odfeldt, jenž posbíral dva body (1+1). Dánsko narazí ve čtvrtečním čtvrtfinále na domácí Čechy.

Norsko – Austrálie 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

Do třetího osmifinálového souboje a do prvního v hale Sparta vstoupili Norové a Australané. Ausies se do tohoto klání probojovali díky vysoké výhře nad Japonskem na poslední chvíli, kdežto Norsko nestačilo jen na světové velmoci ze severu. Rozdíl v kvalitách byl značný, ale hosté se prezentovali ofenzivní nebojácnou hrou, kterou si získali nejednoho fanouška v hledišti. I tak z toho byl pro ně debakl 10:0 a konec na turnaji. Norové si zítra zahrají čtvrtfinále proti Švýcarům.

Německo – Kanada 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)

Do závěrečného utkání dne vstoupili Němci opravdu špatně. Už v první minutě inkasovali úvodní branku a museli si hodně rychle uvědomit, že to samo nepůjde. Kanada se srdnatě bránila, ale nějaké skulinky v obraně přeci jen uvolnila. Čtyři a půl minuty před koncem Kanaďané odvolali gólmana, ale jejich závěrečný tlak zmařilo dvojnásobné vyloučení minutu a půl před koncem, ve kterém naposledy inkasovali.