​​​​

CZECH OPEN OVLÁDLY V KATEGORIÍCH ELITE MUŽI FALUNU A ŽENY PIXBA

11. 8. 2019

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open 2019 je minulostí, vítězem mužské elity se stal IBF Falun, ženskou elitu ovládlo Pixbo Wallenstam s Eliškou Krupnovou a Denisou Ratajovou. ​ Dva poháry zůstaly v Česku, v kategorii muži Pro zvítězil superligový nováček Black Angels, v Open pak Troopers.

Finálový den odstartoval ranním finálovým kláním kategorie ženy Open, první polovina zápasu mezi UH Appenzell a SB Limits skončila nerozhodně 2:2, na začátku druhé půlky se dvakrát rychle po sobě prosadily hráčky SB Limits, které se mohly radovat i díky hattricku Leeny Kouppilaové. Finské družstvo se na turnaji muselo obejít bez trenéra a ještě než začalo slavit zisk zlata, myslelo si, že bude následovat třetí část utkání.

Finále mužské kategorie Open na góly příliš bohaté nebylo. Český tým Troopers předvedl bojovný výkon, v každé polovině vstřelil po jedné brance a díky skvělé obraně, dobrému výkonu brankáře Melichara porazil tým VKTP 2:0.

Jako třetí přišlo na řadu ženské finále kategorie Elite, to už se hrálo klasicky tři třetiny po dvaceti minutách. Za zlatem dotáhla švédské Pixbo jako kapitánka skvělým výkonem Eliška Krupnová (3+2), jež byla u pěti ze šesti branek svého týmu, na třech se podílela Denisa Ratajová (1+2). Pixbo sice tahalo proti švýcarskému Klotenu Dietlikon Jets do poloviny zápasu za kratší konec, ale povedlo se mu otočit vývoj ve svůj prospěch a ve třetí části si vedení pohlídalo.

Také ve finále mužské kategorie Elite se utkal švýcarský se švédským týmem, velice napínavé klání dospělo až do samostatných nájezdů, po nichž se radoval Falun. Wiler-Ersigen se sice dostal jako první do vedení, ve 23. minutě už ale prohrával 1:4. Jenže Falun svůj nadějný náskok neudržel, srovnání na 5:5 přišlo necelé čtyři minuty před koncem. Po šedesáti minutách nerozhodnuté finále šlo rovnou do nájezdů, vítězný samostatný nájezd si na své konto připsal Erik Lundmark hájící barvy Falunu.

Mezi dvě finále kategorií Elite se vklínil souboj o zlato v kategorii U21 mužů, ten začal velice rychlou úvodní brankou, Wiler-Ersigen šel do vedení již po šestnácti vteřinách zápasu. Chodov se díky využité přesilové hře v první polovině zápasu dotáhl na rozdíl jediné trefy, po poločase však prohrával o tři branky a nakonec padl 3:7.

Jako poslední vstoupili na palubovku haly Podvinný Mlýn hráči z mužské kategorie Pro. Nováček české nejvyšší soutěže – Black Angels, se prosadil již po třiašedesáti vteřinách, na další branku se však čekalo až do času 20:18. Plzni se povedlo srovnat stav na 1:1, jenže Black Angels rychle odpověděli a poté už byl duel z pohledu branek jen v jejich rukách.