{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CZECH OPEN PLNÝ HVĚZDNÝCH TÝMŮ STARTUJE VE ČTVRTEK!

Obrázek ke článku
9. 8. 2017

Blíží se celkově pětadvacátý ročník tohoto prestižního mezinárodního turnaje, který vypukne v pražských sportovních halách už za pár hodin. Není to jen sekce hráčů, kdo se na tyto fantastické duely těší, jelikož Czech Open přitáhne do ochozů každoročně vlnu fanoušků. A kdo se představí v Praze v srpnu 2017?

Florbaloví příznivci se mohou těšit na šampiona z Falunu, jenž ovládl letošní ročník švédské Superligy nad Växjö. Mužstvo okolo Enströma a Carlströma bude ve skupině soupeřit proti mistrovskému Chodovu, Thurgau a Ostravě, která získala pro novou sezonu dostatek posil a chce se vrátit zpět na vrchol. Za to Vítkovice opustilo velké množství hráčů, a tak kádr Pavla Bruse je z určité části obměněn. Skupinu A s nimi tvoří pražští Bohemians, Köniz nově s Patrikem Dóžou a Höllviken, s nimiž vítkovičtí muži minulý rok vypadli.

Lonští vítězové přijedou obhajovat do hlavního města zlaté medaile. Florbalisté EräViikingit vyfasovali ryze českou skupinu. Ta obsahuje účast Sparty, Brna a vicemistrů z Mladé Boleslavi. Obrovské zkušenosti pak budou čerpat Panteři, kteří se postaví proti Wileru, jakožto čerstvému vítězi nejvyšší švýcarské soutěže, Střešovicím a slavnému Pixbu, kam před pár dny přestoupil z Bohemians mladý talent Josef Juha.

Dokonce ženská elitní kategorie přiláká pozornost diváků. Schyluje se k velkým bitvám, kde by se o slovo mohly přihlásit i české týmy. Tygřice z Jižního Města, jejichž výkon v Superfinále zhatil pomyšlení na zlatou medaili Vítkovicím, čeká prověrka s Pixbem Wallenstam v čele s královnou Eliškou Krupnovou, družina Richarda Urbana a Jiřího Veleckého bude válčit proti Burgdorfu, jejichž dres oblékaly před pár sezonami například obránkyně Katarína Klapitová s Alžbetou Ďuríkovou.

Ženy FBC Ostrava nabraly před sezonou sílu, a také pár nových tváří, stejně jako jejich mužská složka. Uvidíme, jak si poradí s nově stvořeným kádrem Ery, za nějž obléká dres exvítkovická posila Mirva Laitinen. Lvicím z Chodova se v uplynulé sezoně zavřely brány do O2 areny na poslední chvíli, a tak nezbývá nic jiného, než se připravit na nadcházející sezonu ještě lépe. K tomu by jim mohly pomoct zápasy proti Malmö, finskému PSS nebo české reprezentaci juniorek.

Obrázek