​​​​

CZECH OPEN ZNÁ PO TŘETÍM DNU VŠECHNY FINALISTY

10. 8. 2019

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open míří do finiše, v sobotu ve třetím hracím dnu probíhaly čtvrtfinálové a semifinálové souboje. Známe tak již kompletní obsazení finálových bojů a také týmy, které obsadily bronzovou pozici.

Tatran zdolal Pixbo, finále ale bude švýcarsko–švédské

Velké sousto čekalo v sobotu dopoledne na Tatran, když se ve čtvrtfinále postavil proti švédskému Pixbu. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které rozsekl ve prospěch střešovického týmu sedmnáctiletý tahoun týmu Filip Langr, jenž rozhodl nájezdy i v osmifinále proti Sokolu. I ryze české čtvrtfinále došlo až do samostatných nájezdů, Bohemians v nich předčili Chodov. Ostrava ještě během první třetiny držela krok s Falunem, švédský celek ale nedopustil překvapení a její cestu turnajem ukončil.

Finále v kategorii Elite bude bohužel opět po roce bez českých zástupců. Tatran nezačal finále proti Wileru-Ersigen ideálně, inkasoval již v páté minutě a po celý zápas se mu nedařilo prosadit, naopak švýcarský celek navyšoval své vedení a nakonec zvítězil 5:1. Bohemians zakončili své výstoupení na letošním ročníku Czech Openu vysokou prohrou v semifinále, švédskému Falunu podlehli 3:16.

I ženské finále Elite bez české účasti, Vítkovice ani Tigers v semifinále neuspěly

Do čtvrtfinálových bojů ženské kategorie Elite se propracovaly tři české celky. Švédské Pixbo za pomoci dvoubodové Elišky Krupnové (1+1) vynulovalo českou juniorskou reprezentaci, jež prohrála 0:4. S dalším týmem ze Švédska – RIG Umeå IBF – si nejtěsnějším možným rozdílem 2:1 poradily Tigers, které téměř celou druhou polovinu bránily svůj těsný náskok. I Vítkovice si zajistily postup do semifinále přes švédský tým, v samotném závěru utkání proti Falunu sice přišly o své vedení, semifinále si tak nakonec musely vybojovat až v samostatných nájezdech.

Vítkovice se v semifinále postavily švýcarskému Klotenu Dietlikon Jets, který ve čtvrtfinále jasně porazil finský Eräviikingit. Úřadujícím českým mistryním se nepovedlo vstřelit jedinou branku, Kloten vstřelil všechny tři své branky během první poloviny zápasu. Tigers inkasovaly první branku od Pixba již v čase 1:19 a první půle se jim vůbec nepovedla, když po ní prohrávaly již 0:7, bylo v podstatě rozhodnuto, nakonec padly 1:8.

Nedělního finálového dne se zúčastní čtyři české týmy, v kategorii Open muži si to český celek Troopers rozdá o zlato s finským VKTP. V kategorii mužů U21 se ve finálovém klání postaví junioři Chodova proti švýcarskému Wileru-Ersigen. Na závěr celého Czech Openu 2019 přijde ryze český zápas, v kategorii muži Pro si to o zlato rozdají Black Angels proti FBC Plzeň.