​​​​

DAČICE SI VYNUTILY ROZHODUJÍCÍ ZÁPAS. DĚČÍN OPĚT USPĚL V NÁJEZDECH

12. 3. 2018

Tři ze čtyř sérií už skončily, jen jedna nadále pokračuje. Dačice dokázaly v domácím prostředí přetlačit Letku a vrátily sérii zpět do Ostravy. Ambiciózní Kolín se musí vzdát naděje na Národní ligu, protože opět neuspěl v technické disciplíně. Olymp a Hluk naopak zopakovaly výkon z úvodního duelu a těší se z postupu do dalšího kola vyřazovacích bojů divizního play-up.

Už se zdálo, že budou vyřazeni, ale dokázali odvrátit nepřízeň osudu. Florbalisté Dačic svedli s Letkou nesmírně vyrovnaný duel, ve kterém se oba týmy přetlačovaly až do konce. Po většinu zápasu měli mírně navrch hosté, a když se tři a půl minuty před koncem základní hrací doby dostali opět do vedení, zdálo se, že si postup pohlídají. Domácí se ale nevzdali, dokázali vývoj utkání otočit na svou stranu a dvěma trefami si vynutili rozhodující duel. „Šli do toho víc fyzicky, s tím se musíme srovnat, tady se to nepíská. Že jsme lepší, je jasné, ale ne vždy vyhrává lepší tým a to se stalo právě dnes,“ nesl nelibě kouč hostů Gajda. „Udělali jsme spoustu chyb a za ně jsme zaplatili po zásluze,“ dodal vzápětí.

Jako přes kopírák se téměř odehrál i druhý zápas mezi Kolínem a Děčínem. Pitbulové museli opět dotahovat dvoubrankový náskok soupeře. Tentokrát se jim dokonce podařilo otočit skóre ve svůj prospěch, nicméně vedení neudrželi. Šlo se tedy nejen do prodloužení, ale i do nájezdů, ve které rozhodl až v sedmé sérii Bořuta a poslal Severočechy do dalších bojů.

Hluk si deset vstřelených branek z Hradce Králové přenesl i do domácího prostředí a znovu porazil soupeře s dvouciferným počtem gólů. Další protivník ve druhém kole play-up si bude muset dát pozor zejména na Olberta, jenž se s bilancí 7+3 postaral o polovinu branek Spartaku v celé sérii. Že budou Teplice nepříjemné v domácím prostředí, o tom se přesvědčil pražský Olymp, který sice byl od počátku zápasu o krok napřed, definitivně ale zlomil odpor soupeře až v závěrečné desetiminutovce zápasu, kdy odskočil do konečného vedení 7:4.