​​​​

DAČICE STAHUJÍ NÁSKOK HRADCE, TEN VENKU ZAVÁHAL

19. 2. 2018

Předposlední hrací víkend měla za sebou i Divize C. Na prvním místě je stále Hradec Králové, který dokázal zvítězit tentokrát v Litomyšli, následně ale narazil ve Vysokém Mýtě, čehož využily Dačice. Druhý celek tabulky si připsal dvě výhry, i když jednu až v prodloužení, a přiblížil se vedoucí příčce. Hrozba sestupu se naopak více zvětšila nad Rtyní.

Hradec nevstoupil ideálně do zápasu v Litomyšli, kde byl dlouho horší a po zásluze prohrával po dvou třetinách o dvě branky. Do závěrečné periody ale přišel úplně jiný tým. Východočeši za necelých šest minut otočili čtyřmi zásahy utkání na svou stranu a zvítězili 5:3. „Dnes jsme hráli dobře jen v poslední části. V prvních dvou nás soupeř přehrával díky většímu důrazu a pohybu,“ byl si vědom hostující trenér Jeroným Žižka. Zlepšený herní projev u vedoucího celku nenastal, což mělo za důsledek nelichotivou porážku ve Vysokém Mýtě i přes velkou nedisciplinovanost domácích.

Zaváhání Hradce využily Dačice, které zažily v Pacově zápas jako na houpačce. Po velmi divokém průběhu nakonec vyhrály 8:6. Hodně velké potíže jim ale dělal s pěti zásahy domácí Doubek. Následně Centropen sahal i po vítězství v Jihlavě, domácí však dokázali dvěma gól v závěrečné části srovnat a poslat zápas do prodloužení. V něm však vystřelil hostům bonusový bod navíc Mikel. V centru Vysočiny se urodila remíza i v dalším zápas. Jihlavské florbalisty přetlačila na nájezdy nakonec Chrudim.

Úspěšný víkend v domácím prostředí zaznamenaly Všestary, které nejprve přehrály s vypuštěným závěrem Písek a následně deklasovaly před vlastními fanoušky Tábor. Oba poražené celky si spravily chuť v Přelouči, kde porazily místní Orly shodně 6:5. Velké sestupové problémy má Rtyně v Podkrkonoší. Orel nedokázal bodovat ani v jednom zápase a po prohrách v Litomyšli 3:13 respektive 7:10 ve Vysokém Mýtě se přiblížil pádu o soutěž níže.