{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DAČICE VYUŽILY ZAVÁHÁNÍ LITOMYŠLE A JSOU DRUHÉ. VE HŘE JE I TÁBOR

Obrázek ke článku
5. 2. 2018

Pouze dva body dělí druhý a čtvrtý celek Divize C po 18. kole. Litomyšl se prohrou 5:8 ve Vysokém Mýtě propadla o jednu příčku, protože ji předehnaly Dačice díky vítězství v Chrudimi. Vítěznou přestřelkou v Chrudimi se do hry o postup vrátil také Tábor.

Až nečekaně hodně se musel nadřít na vítězství lídr z Hradce Králové. Předposlední Rtyně s ním statečně držela krok, vedoucí celek si však rozhodující náskok vytvořil v polovině závěrečného dějství a tím si zajistil tři body. Domácí se ještě snažili, podařilo se jim ale pouze snížit na rozdíl jediné branky.

Dačice naopak s Chrudimí nic nepodcenily a po čtyřiceti minutách vedly 6:2. Čtyřbrankový rozdíl svítil na ukazateli skóre i na konci zápasu i díky hattricku Stejskala. Jihočeši se zároveň dostali na druhé místo, k čemuž jim pomohla i prohra Litomyšle ve Vysokém Mýtě. Hosté utrpěli kolaps v závěru utkání, kdy ztratili vyrovnaný duel a nakonec prohráli 5:8.

Nejen Dačice, ale i Tábor využil zaváhání Litomyšle. V jihočeském souboji se sice trápil s posledním Pískem, přesto ho však dokázal přetlačit o jednu branku i zásluhou pětibodového Korbela (2+3). Souboj ve středu tabulky zvládla Jihlava, která pěti zásahy rozhodla zápas s Honzíky v prostřední periodě. Všestary naopak zlomily odpor Přelouče až v závěrečném dějství, aby si dokráčely pro vítězství 8:5.

Výsledky 18. kola

Chrudim – Dačice 4:8
Rtyně v Podkrkonoší – Hradec Králové 6:7
Vysoké Mýto – Litomyšl 8:5
Písek – Tábor 7:8
Jihlava – Pacovští Honzící 8:4
Všestary – Přelouč 8:5

Obrázek