{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

DALŠÍ ČECH V SSL. FORMAN SE STAL ASISTENTEM V KALMARSUNDU

Obrázek ke článku
28. 7. 2021

Švédská nejvyšší soutěž bude mít další českou stopu. Po Janu Volákovi, který se stal členem trenérského štábu ve Strorvetě, zamířil na střídačku do SSL i Martin Forman z Bohemians, jenž bude působit coby asistent prvního mužstva v Kalmarsundu.

„Mám rád výzvy a tato je opravdu velká. Když mi zavolal sportovní ředitel Patrick Bäck a nabídl mi tuto pozici, byl jsem poctěn. S trenéry v Kalmarsundu jsem byl v kontaktu od doby, kdy tam působil můj bratranec Filip. Vím, že klub jde správným směrem. Jsem týmový hráč a to bude také můj úkol – pracovat na týmové spolupráci. Věřím, že dokáži týmu předat řadu svých zkušeností,” řekl klubovému webu Forman, jenž také doufá, že si zlepší i své znalosti švédštiny.

„Nebylo pro mne jednoduché opustit kluky v Bohemians a vše v Praze. Ale nastal ten okamžik, kdy jsem si řekl: ‚Martine, měl bys do toho jít. Je to šance, jak se stát součástí něčeho opravdu velkého.’ Takže jsem zde a jsem plně připravený,” doplnil 28letý lodivod.

Muž, jenž pomohl Bohemians v posledním ročníku ke třetímu místu po základní části, tak bude koučovat třeba aktuálně nejlepšího florbalistu světa Kima Nilssona a také českou hvězdu Filipa Langera.

Jméno Forman je v Kamarsundu dobře známé. Formanův bratranec Filip zde v koronavirové pauze zanechal úspěšný otisk, když například na rozlučku sestřelil čtyřmi góly Fallun. Však se také na sociálních sítích švédského klubu začali fanoušci po ohlášení nové trenérské tváře ptát, kdy bude zrealizován i podpis kapitána juniorské reprezentace.

S novým parťákem je spokojen i hlavní trenér Viktor Gustavsson, na nějž udělal Forman dojem již během uplynulého ročníku právě v rámci akvizice jeho bratrance. „S Martinem jsme si sedli jak po lidské, tak i po trenérské stránce. Je mladý, moderní a ofenzivní trenér, který je na své trenérské cestě velmi odhodlaný, o čemž svědčí i to, že se rozhodl opustit rodnou Prahu a přestěhovat se do Kalmaru,” těší Gustavssona.

​​

Obrázek