{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DANIEL MÜCK: LIBEREC BYL PRO MĚ JASNÁ VOLBA

Obrázek ke článku
9. 5. 2020

Brankář Daniel Mück uzavřel své angažmá ve švýcarském klubu Zug United a vrací se do české Superligy. Nebude však oblékat dres Chodova, ze kterého se na své zahraniční angažmá vydal, ale míří do severočeského Liberce. Co ho k návratu ze země helvétského kříže vedlo? Proč si vybral Liberec? To vše a mnohem více si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Po třech letech strávených ve Švýcarsku se vracíte do České republiky, kde budete oblékat dres extraligového Liberce. Co vás k této změně vedlo?
Do České republiky jsem se vrátil i mimo jiné z důvodu pravidel, která se týkají počtu cizinců v týmu.

Do zahraničí jste se vydával z pražského Chodova. Nyní jste si vybral Liberec. Proč právě tento klub?
Už před návratem do Čech jsem byl kontaktován některými extraligovými kluby. Po rozhovoru s hlavním trenérem, panem Zdeňkem Skružným, tak i se sportovním manažerem, Petrem Salátem, byl Liberec pro mě jasná volba.

Uvažoval jste i o návratu na Jižní Město, kde se vám podařilo vybojovat dva superligové tituly?
Na Chodově mají brankářský post vyřešen.

Jak na působení v tomto klubu vzpomínáte?
Vzpomínám velmi rád, jak na juniorskou soutěž, tak i na působení v elitním týmu mužů A. Na působení na Chodově se nedá zapomenout.

Vracíte se někdy k okamžikům Superfinále?
Určitě se vracím, zvlášť když dostanete možnost být přímým účastníkem a zažít na hřišti tu úžasnou atmosféru. Já jsem dostal možnost být s týmem u prvního historického titulu v Superfinále roku 2016 a prožít si ho se vším všudy. Na tyto okamžiky se nedá zapomenout a rád na obě Superfinále vzpomínám. Ale život jde dál a člověk musí koukat dopředu.

Nyní je před vámi liberecká kapitola. Co od angažmá v tomto severočeském klubu očekáváte?
Jsem plný očekávání. Je to pro mě nový impuls, jak životní, tak i florbalový.

Jaké jsou vaše osobní cíle?
Svými výkony bych chtěl Liberci pomoci k co nejlepším výsledkům. S týmem bychom se chtěli pohybovat v první polovině tabulky.

Vraťme se ještě k vašemu angažmá v Zugu. Splnilo zdejší působení vaše představy?
První sezonu jsem chytal v U21. Byl jsem tam se spoluhráčem z Chodova s Ondrou Voštou. Zug United v U21 postoupil do nejvyšší soutěže. Cíl jsme splnili a soutěž udrželi. Už v první sezoně jsem dostal šanci trénovat s A-týmem mužů a poté i možnost odchytat dva zápasy v NLA. Po této sezoně jsem už působil pouze v A-týmu mužů. Chytal jsem dvě sezony v nejvyšší soutěži švýcarské ligy. Po celou dobu mého tříletého působení ve Švýcarsku mi klub Zug United vytvořil výborné podmínky, jak po sportovní, tak i životní stránce.

Jak hodnotíte florbalový život ve Švýcarsku v porovnání s Českou republikou?
Pro mě tři roky angažmá v Zug United byly výbornou zkušeností.

Přinesl vám život v zemi helvetského kříže i něco po životní stránce?
Ve Švýcarsku je spousta nádherných míst. Je to úplně jiný životní styl. Poznal jsem spoustu nových lidí a hlavně spoluhráčů.

Jak prožíváte současný nouzový stav zapříčiněný rozšířením koronaviru?
Když jsem se vrátil do Čech, musel jsem ihned nastoupit na dvoutýdenní karanténu a podstoupit testy. Současný stav, zapříčiněný koronavirem, prožívám asi jako každý, ale už se to začíná uvolňovat, tak snad to bude jenom lepší.

Jak se těšíte, až se opět rozběhnou tréninky a společná příprava s týmem?
​Společná příprava v Liberci nám už začala. Věřím, že se vše už bude jenom zlepšovat a postupně se vrátí život do normálních kolejí. 

Obrázek