{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

DAVID SLUKA: RÁD BYCH SE VE ZDRAVÍ DOČKAL VETERÁNSKÉ LIGY

Obrázek ke článku
27. 1. 2016

Po rozhodčích, sekretářích či šéftrenérech Vám přinášíme rozhovor tak trochu z jiného soudku. V každém týmu se jistě najde někdo, kdo bodově vyčnívá nad ostatní. Přesně jedním z nich je David Sluka, hráč FBC Čelákovice. O florbalových začátcích, současnosti a budoucnosti se rozpovídal v rozhovoru pro Český florbal.

Co Vás přivedlo k florbalu? Kde jste začínal?
DS: "K florbalu mě přivedl v roce 1995 můj táta, jako alternativu místo hokeje, chtěl jsem být gólman. (smích) Začínal jsem v Panthers Praha, ale to už jako útočník. Po pár letech mě Pepa Tichý přivedl do Tatranu Střešovice, kde jsem byl dvanáct let."

V současnosti jste dle statistik nejproduktivnějším hráčem Vaší soutěže. Čemu připisujete dobrou pohodu při zápasech a získávání bodů?
DS: "Máme v Čelákovicích dobrou partu složenou také právě z bývalých hráčů Tatranu, potažmo Nordic Ice Crew (turnajový tým, kde se mj. objevuje třeba i Marek Deutsch, hráč Tatranu Omlux Střešovice - pozn. redaktora). Letos se ale moc nescházíme, máme velkou marodku, a když člověk nemá koho střídat, tak se body sbírají samy. (usmívá se) Kvůli tomu ale také spoustu zápasů prohráváme, když dojdou síly. Osobní statistiky jsou pak jen slabou náplastí."

Máte ve svém týmu někoho, s kým je spolupráce a sbírání bodů přece jenom lehčí?
DS: "Tak určitě… Kapitán Aleš Mostecký za ty roky ví, kde mě hledat přesnými pasy. (usmívá se)"

Jaké jsou Vaše florbalové cíle do budoucna?
DS: "Rád bych se s klukama z Nordicu ve zdraví dočkal veteránské ligy."

Doléhá na Vás v klíčových okamžicích utkání fakt, že se od Vás body očekávají? Nebo naopak takový tlak nepociťujete?
DS: "My se v takových situacích spoléháme jeden na druhého a na body se skládáme vesměs rovným dílem."

​​

Obrázek