​​

DĚČÍN POSTUPUJE DO NÁRODNÍ LIGY, HLUK DOROVNAL SÉRII S LETKOU

26. 3. 2018

Druhý hrací víkend 2. kola play-up v Divize přinesl prvního postupujícího do Národní ligy. Florbalisté Děčína porazili Olymp Praha v nejkratší možné době a mohou se tak radovat z postupu do vyšší soutěže. V druhé sérii se Letce nepodařilo proměnit ani jeden ze dvou mečbolů. Série mezi Letkou a Hlukem se tak přesouvá za vyrovnaného stavu zpět do Ostravy.

Velice vyrovnané utkání sledovali diváci v Novém Boru, kde svůj zápas play-up odehrál Děčín. Ten vedl po prvním víkendu nad Olympem Praha 2:0 na zápasy a byl tak velice blízko k postupu do Národní ligy. Už první třetina utkání napověděla, že bude k vidění velké drama až do samotného závěru. Po úvodních dvaceti minutách odcházely týmy do šatny za stavu 2:2. Možná zlomový moment celého utkání přišel na začátku druhé části hry, kdy domácí florbalisté využili v krátkém časovém sledu dvě přesilové hry. O necelou minutu později pak navýšil skóre Jakub Věchet. Děčín tak po sedmi minutách druhé třetiny vedl o tři branky. Olympu se však ještě do konce prostřední periody povedlo vyrovnat a do třetí třetiny tak oba celky vstupovaly s čistým štítem. Závěrečná část utkání se povedla lépe Děčínu, který v konečném součtu zvítězil 8:7. Po posledním hvizdu sudího tak v hale propukla velká radost, neboť domácí postupují do Národní ligy. Olymp Praha bude mít ještě jednu možnost na postup, a to v baráži proti poraženému týmu z druhého play-up.

Na druhého postupujícího si však budeme muset ještě počkat, neboť série mezi Letkou a Hlukem je po druhém hracím víkendu vyrovnaná. Letce se nepovedlo proměnit ani jeden z pomyslných mečbolů. V prvním utkání Hluk zvítězil poměrně jednoznačně 9:4. V utkání se blýskla zejména dvojice Pavel Krchňáček a Tomáš Janča, první jmenovaný vsítil hned čtyři branky a jeho spoluhráč pak vstřelil góly tři. Druhé utkání mělo ještě hrůzostrašnější výsledek, a to 9:2 z pohledu domácího Hluku. Letka přitom v zápase vedla 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že v neděli ukončí celou sérii a postoupí do Národní ligy. Hluk však od patnácté minuty v úvodní třetině neinkasoval a pohodlně si dokráčel k vyrovnání celé série. O druhém postupujícím se tak bude muset rozhodnout až v pátém rozhodujícím zápase, které se uskuteční v pondělí 2. dubna v Ostravě.