{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DĚČÍN VYUŽIL ZAVÁHÁNÍ PLZNĚ A DOSTAL SE DO ČELA

Obrázek ke článku
20. 11. 2017

Divize A má nového lídra. Na první pozici už není plzeňská Slavia, která nestačila na rezervu Ústí, a o bod ji přeskočil Děčín. Severočeský celek si poradil nejprve s Louny a poté i s Lovosicemi a díky stoprocentní bilanci z víkendu se po devíti kolech základní části ocitl v čele. Navíc má k dobru i dohrávku.

Dosavadní lídr soutěže měl problémy už v prvním víkendovém utkání, kdy Teplice zlomil až na začátku závěrečného dějství. Do té doby držel domácí tým s favoritem krok a prohrával pouze o jednu branku. Dva rychlé zásahy Západočechů dodaly klid hostujícímu týmů, který si nakonec došel pro vítězství 8:6. Proti Ústí už však úspěšní nebyli. Jedinou trefu zaznamenal z trestného střílení Baroch. Jinak byla obrana rezervy superligového nováčka bezchybná a dokráčela si pro výhru 5:1.

Zaváhání Slavia využil dokonale Děčín. Severočeský tým nejprve přestřílel doma Louny 16:6, když už po čtyřiceti minutách vedli o deset branek a vedli 13:3. „Zápas v tréninkovém tempu. Škoda tolika obdržených branek,“ konstatoval po utkání kapitán domácích. Duel s Lovosicemi už byl o poznání těžší a Děčín jej vyhrál zejména díky povedené první třetině, kde si vytvořil potřebný náskok a ještě mu pomohlo neproměněné trestné střílení hostů.

Kromě Děčína už bylo stoprocentní pouze Ústí, které dokázalo navázat na vítězství proti Plzni a desítkou obdařilo v domácím prostředí Rokycany, které si nepřipsaly naopak ani bod a na prodloužený listopadový víkend by nejraději zapomněly, protože prohrály vysoko i v Teplicích.

Relativně spokojen může být naopak Sokolov, jenž nejprve přetlačil doma těsně liberecké Panthers a následně padl až v nájezdech proti dalšímu týmu z podještědí. FBC Liberec B si hodně dovednostní disciplínu vyzkoušel už v duelu s plzeňskou Florbalovou školou, odkud ale odcházel poražen. Západočeský tým následně pro změnu nestačil na Pantery. Poloviční úspěšnost zažily koberovští Sokoli, kteří nejprve padli vysoko s Lovosicemi kvůli nevydařené závěrečné části. Následně však přehráli Louny, když o svém vítězství rozhodli dvěma zásahy v poslední dvacetiminutovce.

Výsledky 8. kola

Ústí B – Rokycany 10:4
Sokolov – Panthers Liberec 5:4
Děčín – Louny 16:6
Florbalová škola Plzeň – Liberec B 6:5 po nájezdech
Sokol Koberovy – Lovosice 5:9
Teplice – Slavia Plzeň 6:8

Výsledky 9. kola

Sokol Koberovy – Louny 5:3
Ústí B – Slavia Plzeň 5:1
Florbalová škola Plzeň – Panthers Liberec 2:4
Sokolov – Liberec B 4:5 po nájezdech
Děčín – Lovosice 6:3
Teplice – Rokycany 9:5

Obrázek