{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DELONG: BOLESLAVI TEKLO DO BOT, TÝMU JSEM MOHL VÍCE POMOCI

Obrázek ke článku
13. 6. 2021

„Podali jsme solidní výkon, ale Boleslav přepnula ve třetí třetině na vyšší obrátky,“ říká po neúspěšném superfinále útočník Vítkovic Adam Delong. Jeho tým byl svěřencům Petra Novotného dlouho dobu více než vyrovnaným soupeřem, mistrovský titul v Livesport Superlize ale po výhře 6:3 berou nakonec Středočeši. Sám nejproduktivnější hráč základní části cítí, že mohl svému týmu více pomoci.

„Nemáme se za co stydět. Každý z nás nechal na hřišti sto procent. Při medailovém ceremoniálu bylo vidět, jak jsou všichni vyřízení,“ řekl Delong po prohraném rozhodujícím duelu sezony 2020/2021. „To, že vše skončilo nakonec smolně, už neovlivníme. Neřekl bych, že Boleslav byla lepší, ale rozhodla přesilovka,“ připomněl Delong rozhodující gól Jiřího Curneyho z 55. minuty.

Když má hráč v takovém zápase šanci, musí ji proměnit.

Vítkovičtí byli dvě třetiny lepší týmem, v poslední části se ale obraz hry změnil. „Bylo vidět, že hráčům Boleslavi teklo do bot a přepnuli na vyšší obrátky. Nejsou to žádní nazdárci, ale myslím, že jsme jejich tlak eliminovali. Šance jsme měli,“ řekl zklamaně Delong a poděkoval všem fanouškům, kteří do pražské UNYP Areny dorazili a celý zápas své oblíbence podporovali.

Vítkovický útočník ovládl kanadské bodování základní části, v rozhodujícím duelu sezony ale vyšel naprázdno. „Podobné zápasy jsou velmi specifické, člověk se do šancí příliš nedostane. Když už hráč ale nějakou má, musí ji proměnit. V těchto momentech jsem selhal a mohl jsem týmu více pomoci, mrzí mě to. Na druhou stranu si myslím, že jsem vše vynahradil výkonem v obraně. To je v takovém zápase důležité, gól by byl bonus,“ zhodnotil.

Po náročné a v mnoha ohledech zvláštní sezoně si Delong dopřeje krátkou pauzu. Po ní ho čeká reprezentační soustředění a zápasy se Slovenskem. „Odpočinu si tak dva týdny a začnu na sobě opět makat. A to hlavně mentálně, zápasy se Slovenskem budou náročné. Chci podat stoprocentní výkon, abych se líbil trenérovi. Bude to těžké po fyzické i mentální stránce, ale strašně se těším,“ dodal.

Ve Vítkovicích se mám stále co učit.

Před několika týdny podepsal ve Vítkovicích novou dvouletou smlouvu. I když měl nabídky ze zahraničí, rozhodl se setrvat doma. „Mám velice zajímavou pracovní pozici v oboru, který jsem vystudoval. Takže to rozhodlo, zkrátka se mi vyplatilo zůstat tam, kde jsem,“ vysvětluje čtyřiadvacetiletý střelec. Zahraničí pro něj ale není uzavřenou kapitolou.

„Ve Vítkovicích se mám pořád co učit. Navíc v novém složení naší útočné formace s Matyášem Šindlerem a Rostislavem Gattnarem máme za sebou teprve první rok a čísla už byla fantastická. Takže příští sezonu očekávám tak dvojnásobek bodů,“ dodal Delong s úsměvem a těší se i na příchod reprezentačního obránce Ondřeje Vítovce ze střešovického Tatranu.

​​

Obrázek