{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DĚTI BYLY NADŠENÉ Z FILIPA FORMANA. MY TRENÉŘI MÁME SPOUSTU PODNĚTŮ PRO ZLEPŠOVÁNÍ, HODNOTIL JAN BARNA

Obrázek ke článku
30. 12. 2019

Tour de Club je tady i v sezoně 2019/2020. Osobnosti Českého florbalu v kooperaci s metodiky korzují napříč celou republikou, kam si je zvou jednotlivé kluby. O co jim jde? Vidět v trenérské akci ty nejlepší, něčemu se od nich přiučit a dát nový impuls vlastním svěřencům. To vše se podařilo také v Rokycanech. O tom, jak akce v západočeském městě probíhala, referoval trenér Jan Barna.

Rokycany jsou menším okresním městem, jež si mnozí spojují hlavně s blízkostí Plzně a dálnice D5, potažmo železničního koridoru. Jenže Rokycany jsou také městem florbalovým. Chlapecká složka je zde kompletní. A i ta dívčí se zajímavě rozjíždí.

„O projektu Tour jsem se dozvěděl od regionální metodičky Martiny Lerchové. Ta nám nabídla účast v projektu. My ji zvážili. A přijali,“ vysvětloval trenér Jan Barna.

Jeho trenérský životopis je opravdu pestrý. Jen v letošní sezoně se jeho jméno objevilo u devíti různých rokycanských družstev. Přesně na takových srdcařích pak kvalitně fungující kluby stojí. I takto zkušený trenér si pochvaloval, že k nim na západ Čech přijely florbalové osobnosti.

„Trénink u nás vedl hlavní metodik Českého florbalu Marek Chlumský s asistentem. Jako osobnost pak dorazil mladý reprezentant Filip Forman,“ vysvětloval lodivod.

Že má projekt Tour smysl, to dokazuje i reakce Rokycanských. I na západě Čech si v tréninku našli to svoje. „Určitě můžeme a chceme čerpat z předvedeného tréninku. Dostali jsme hodně podnětů ke zlepšování se. Máme novou inspiraci do dalšího fungování a tréninků,“ popisoval Barna.

Ten si samozřejmě neodpustil ani pochvalu na závěr. „Super byl podle mě hlavně zájem dětí o osobu Filipa Formana. Celá akce spojená s těmito osobnostmi pak znamená velké plus pro povědomí florbalu a reprezentace obecně,“ doplnil západočeský trenér.

Obrázek