DEVĚT GÓLŮ! JUNIORKY ZNIČILY ŠVÝCARKY A OPANOVALY POLISH CUP

2. 2. 2020

Česky splnily svůj cíl, se kterým jely na Polish Cup. Turnaj uzavřely jasnou výhrou 9:1 nad Švýcarkami a obsadily první místo. Nejvíce gólů nastřílel národní tým ve třetí třetině, kdy se trefil hned čtyřikrát.

9 : 1
3:12:04:0 -:-
Branky: 12. Lucie Řezáčová, 15. Eliška Chudá, 17. Vlaďka Maděrová, 31. Kateřina Vachudová, 31. Eliška Trojánková, 48. Michaela Kubečková, 53. Eliška Chudá, 56. Eliška Trojánková, 59. Kateřina Seemannová - 6. Anja Wyss

Na začátku utkání hrály oba týmy vyrovnaně a bylo vidět, že Švýcarky nebudou lehkým soupeřem. Obzvláště ve chvíli, kdy právě ony otevřely skóre. České reprezentantky ale pokračovaly v sebevědomé hře a po několika minutách vyrovnaly. Branka Lucie Řezáčové Češky hodně povzbudila a přicházely další šance, což se promítlo i do výsledku. Národní tým tak na konci první třetiny vedl 3:1.

V dalších částech zápasu manko rostlo. Naše juniorky si vypracovaly náskok čtyř gólů a donutily Švýcarsko, aby si vzalo time-out. Pauza mu však ke snížení nepomohla a ve třetím dějství Česko odskočilo na konečný stav 9:1. To znamenalo páté vítězství na turnaji a celkový triumf z Polish Cupu. Družstvo nezaváhalo ani v bonusových nájezdech, kde se dvakrát blýskla Michaela Kubečková.

„Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Švýcarky hrály, jak jsme očekávaly. Byly hodně aktivní, ale rozdíl dělalo to, že jsme využívaly naše šance a přejely jsme je,“ zhodnotila kapitánka Lucie Želízková. Podle ní rozhodlo, že Češky nepustily vypracované vedení a nedostaly gól zkraje třetí třetiny. „Naopak jsme se trefily my, což je zase dostalo dolů,“ mínila Želízková.

Kapitánka navíc ocenila tým nejen za utkání se Švýcarkami, ale i za celý turnaj. „Od začátku jsme předváděly zodpovědné výkony až na duel se Slovenskem. Tam byl chvilku výpadek, ale přesto jsme to zvládly. Je dobře, že jsme odehrály také nějaký těžký zápas,“ sdělila Želízkova. Důležité potom bylo na závěr uspět nad Švýcarkami – což se podařilo dokonale.

Pro juniorky šlo o poslední větší test před mistrovstvím světa, které se koná v květnu ve Švédsku. „Turnaj nám směrem k šampionátu dal odvahu a sebevědomí,“ uvedla Želízková hlavní pozitiva z uplynulých utkání.