​​​​​​​

DIVIZE A BUDE MÍT NAPÍNAVÝ KONEC ZÁKLADNÍ ČÁSTI

6. 2. 2019

Rozdíly na čele tabulky slibují zajímavý závěr Divize A. V soutěži mají situaci nejlépe rozehranou Sokolov, Teplice a Florbalová škola Plzeň díky zisku přes čtyřicet bodů. Do play-up o Národní ligu však mohou postoupit pouze dva týmy.

Do konce základní části Divize A zbývají čtyři kola, a tak celkové pořadí nemusí být finální. Nicméně čelo tabulky aktuálně patří Sokolovu, který nasbíral 46 bodů a v sezóně prohrál pouze dvakrát. S mankem dvou bodů se jej snaží dotáhnout Teplice, jež dělí stejná mezera od třetí Plzně. Do play-up, kam postoupí i účastníci dalších skupin Divize, bude pokračovat nejlepší dvojice po dlouhodobé fázi soutěže.

V klidném středu figurují liberečtí Panthers nebo B-tým tamějšího FBC. Kromě nich se zde pohybuje i Florbal Ústí B. O to, kdo se vyhne poslední pozici, pak bojují mužstva Lovosic a Rokycan.

Kanadské bodování vede za Florbalovou školu Plzeň Matěj Surák, který dominuje s 43 trefami a 34 asistencemi. A to i přesto, že je mu teprve devatenáct let. Za ním následují Filip Munzar z Panthers Liberec (38+27) a Surákův spoluhráč Ondřej Budek (49+14). Podle statistik brankářů se daří sokolovskému Lukáši Heczkovi s šestnácti výhrami a průměrem 3,86 obdržených gólů na zápas. V obou ukazatelích je Heczko nejlepším v celé Divizi A.

Dosud největší přestřelka se odehrála mezi Panthers Liberec a Florbalovou školou Plzeň. I když Severočeši prohráli první třetinu 4:7, povedl se jim obrat skóre a uspěli neuvěřitelným výsledkem 17:16. Navíc přežili divoký závěr duelu, kdy Plzeň během minuty a čtvrt vstřelila tři branky. Surák ukázal své dovednosti dvojitým hattrickem a čtyřmi nahrávkami. Plzeň však byla v jiných utkáních mnohem úspěšnější, což se projevilo třeba proti Lovosicím (23:6) či České Lípě B (20:8).

Poslední dvojkolo základní fáze Divize A proběhne o víkendu 2. a 3. března.