{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DIVIZE C+D: ČTYŘI NEJLEPŠÍ TÝMY BOJUJÍ O NÁRODNÍ LIGU!

Obrázek ke článku
7. 3. 2019

Dva nejlepší týmy z Divize C se do kříže střetnou s dvěma nejlepšími týmy z Divize D. V „céčkové“ Divizi bylo o dvou postupujících jasno poměrně dlouho dopředu, ale v Divizi D se o druhé postupové místo bojovalo až do posledního kola. V přímém souboji o druhou pozici docela jasně zvítězila Orlová, která tak v play-up doplnila Hradec Králové, Dačice a Hranice. ​​

Vítěz Divize C z Hradce Králové se v prvním kole play-up střetne právě s Orlovou, která svůj postup vybojovala až v posledním kole celé základní části. Hradec prohrál v úvodních dvaadvaceti zápasech pouze dvakrát, z toho jednou v úplně posledním kole proti Strakonicím. To Orlová může těžit z euforie, ve které se hráči nacházeli po posledním zápase. Eagles porazili v posledním kole Šumperk 8:3, čímž se probojovali do play-up. Hradec bodově táhne Ondřej Souček, který si v základní části připsal 26 branek a 35 asistencí. Na druhé straně to je Tomáš Milerský, který zaznamenal 33 gólů a 26 asistencí.

Ve druhé sérii play-up vyzvou Hranice druhý tým z Divize C, tedy florbalisty z Dačic. Hranice udržely první místo po základní části, ale nakonec to bylo o pouhopouhý jeden bod. To Dačice ztratily na první Hradec body čtyři. Hranice se budou v této sérii play-up spoléhat zejména na Petra Velecha a Jana Kolajtu. Oba zmiňovaní si totiž v základní části připsali úctyhodných 53 kanadských bodů. To na straně Dačic jsou síly rozložené více. Nejproduktivnější hráč Daniel Holeček zaznamenal v základní části 45 bodů za 26 branek a 19 asistencí.

Program play-up Divize c + d:
9. března

16:00     FBC Hranice – TJ Centropen Dačice

19:30     FbC Hradec Králové – 1. FBK Eagles Orlová

10. března

14:00     TJ Centropen Dačice – FBC Hranice

16:30     1. FBK Eagles Orlová – FbC Hradec Králové

Obrázek