​​

DIVIZE SKUPINY C MÁ ZA SEBOU PÁTÉ KOLO

18. 10. 2015

V pátém kole divize skupiny C mohli diváci zhlédnout jednoznačná utkání i těsné výhry. Nejdále došlo střetnutí mezi Dačicemi a Jihlavou, kde rozhodovaly samostatné nájezdy a nakonec byl k vidění stav 3:4 ve prospěch Jihlavy. Pacovští Honzíci jen těsně vyhráli nad Pelhřimovem 5:4, Náchod si poradil s Přeloučí 6:1, Turnov podlehl Hradci Králové 4:6, Okříšky v prodloužení přelstili Lubnou 6:5 a celek Snipers Třebíč rozstřílel Chrudim 15:7.

TJ Centropen Dačice - FBŠ Jihlava 3:4 sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0 - 0:1)
branky: 2. Filip Šlápota, 3. Kryštof Kůs, 48. Petr Stejskal - 3. a 35. Jan Horský, 59. Marek Dvořák, Miroslav Čada; rozhodčí: Petr Holeček - Kamil Vraspír; vyloučení: 2:6, navíc Miroslav Daněk (JIH) 10 min. [NESP]; bez využití; diváků: 29; střely na branku: 29:20.
První třetina v duelu mezi Dačicemi a Jihlavou byla lepší na straně domácích. Filip Šlápota ve druhé minutě zavedl vedení pro svůj tým. O minutu a deset vteřin později hosté vyrovnali na 1:1 zásluhou Jana Horského, jenže vyrovnání se domácím nelíbilo a opět se dostali do vedení po přesném zásahu Kryštofa Kůse. Následně zbylých sedmnáct minut k vidění branka nebyla. Na začátku druhé části diváci zhlédli vyloučení Miroslava Daňka, který inkasoval dvě minuty za nedovolené vrážení a k tomu navíc dalším dvanáct minut za nesportovní chování. Jihlava však dokázala své oslabení udržet a sama ještě opět vyrovnala díky Janovi Horskému. Ve třetí dvacetiminutovce padlo po jedné brance na obou stranách a zápas dospěl do prodloužení. Prodloužení nerozhodlo a došlo na samostatné nájezdy. V penaltách nakonec zvítězil tým hostů po zásahu do černého od Miroslava Čady.

Pacovští Honzíci - Spartak Pelhřimov B 5:4 (3:2, 1:1, 1:1)
branky: 12., 17, 37. a 51. Matěj Doubek, 6. Zdeněk Kounek - 29. a 60. Lukáš Pithart, 1. Tomáš Kocián, 11. David Podařil; rozhodčí: Ondřej Havelka - Michael Kudláček; vyloučení: 5:4; využití: 1:1; diváků: 35; střely na branku: 35:28.
Pacovští Honzíci vyzvali na svou palubovku Spartak Pelhřimov B. Na góly byla nejbohatší úvodní část, jelikož padlo celkem pět branek. Domácí po první třetině vedli 3:2 a dva góly ze tří vstřelil Matěj Doubek. Oba týmy dokázaly využít jednu ze svých přesilovek. Druhá část byla vyrovnaná, ale skórovat začali hosté, kterým se podařilo vyrovnat na 3:3. Pacovským vrátil těsné vedení Matěj Doubek, jenž si připsal hattrick do svých osobních statistik. Závěrečná třetina byla se stavem stejná jako předchozí dvacetiminutovka, jelikož opět padla jedna branka na obou stranách. Pelhřimov však dokonce dokázal vstřelit gól o ve vlastním oslabení, ale to na výhru nestačilo.

Florbal Primátor Náchod - Orel Přelouč 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
branky: 15. a 53. Jan Čečetka, 6. Jiří Vlček, 12. Adam Kováč, 20. Ondřej Malík, 33. Jan Hrubý - 57. Daniel Pitřík; rozhodčí: Michal Taufmann - David Růžička; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 65; střely na branku: 44:14.
Náchod od prvních minut věděl co s míčkem. Od šesté minuty až do konce druhé třetiny nedovolil vstřelit Přelouči gól, ale sám vstřelil pět branek. I poslední dějství začali domácí, ale to už se dokázali prezentovat i hosté. Jako jediný se za Orly prosadil Daniel Pitřík, který v padesáté sedmé minutě přece jen přelstil Daniela Medunu. Poté se hosté dostali do velké euforie, ale alespoň vyrovnat nedokázali a tři větší šance se jim nevydařily podle představ. Florbal Primátor Náchod si tak nechal doma plný počet bodů za výhru 6:1 nad mužstvem z Přelouče.

FBC Trutnov (DTJ) - FbC Innebandytos Hradec Králové 4:6 (0:3, 2:1, 2:2)
branky: 54. a 59. Tomáš Kruliš 21. Ondřej Votoček, 23. Jonáš Mikšovský - 11. a 56. Michal Skrovný, 11. Adam Ježek, 15. Kryštof Šimek, 32. Jakub Netolický, 42. Jan Lagron; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 2:3, navíc Jakub Davidík (TRU) 5 min. [HRUB]; využití: 1:2; diváků: 59; střely na branku: 23:30.
Tím, kdo otevřel skóre, byl florbalista Michal Skrovný z týmu Hradce Králové v jedenácté minutě, když proměnil trestné střílení. Jediné trestné střílení bylo nařízeno za hrubost Jakuba Davidíka, který byl vyloučen na pět minut. Následně se hosté prosadili ještě dvakrát po křižné přihrávce. Ve druhé části padlo stejné množství branek, ale tentokrát se dvakrát prezentovali domácí a pouze jednou hosté. Závěrečná třetina byla na stav vyrovnaná, ale vítězem se nakonec stal královehradecký celek FbC Innebandytos po výhře 6:4.

PSKC Okříšky-Kněžice - TJ Lubná 6:5 pp (1:1, 2:1, 2:3, 1:0)
branky: 10., 38., 56. a 59. Jan Kourek, 26. David Salák, 65. Petr Molák - 28., 41., 44. a 60. Tomáš Klusoň, 17. Adam Klejch; rozhodčí: Ondřej Pech - Jaroslav Štolc; vyloučení: 3:4, navíc Petr Molák (POK) 2+10 min. [NESP]; využití: 3:1; diváků: 40; střely na branku: 26:18.
Skórovat začaly Okříšky. Jako první se z předbrankového prostoru trefil za záda gólmana Lubné Jan Kourek. Poté bylo k vidění desetiminutové vyloučení za nesportovní chování. V oslabení si domácí vedení neudrželi a Adam Klejch přesilovou hru využil. Ve druhé třetině diváci zhlédli další využitou přesilovku ve prospěch domácích, kteří se tak vrátili do vedení. Lubná se poté opět trefila do černého a vyrovnala. Hosté hráli v posledních minutách v menším počtu hráčů na hrací ploše. Přesilovku dvacet vteřin před jejím koncem využil Jan Kourek a opět dostal svůj celek do jednobrankového vedení. Ve třetí třetině se podařilo hostům vyrovnat stav na tabuli díky Tomášu Klusoňovi, který vyrovnal na 5:5 v šedesáté minutě. Střetnutí tedy došlo do pětiminutového prodloužení, kde štěstěna přála mužstvu PSKC Okříšky-Kněžice. Utkání rozhodl Petr Molák v čase 64:01 min.

Snipers Třebíč - FBK Piráti Sokol Chrudim 15:7 (4:2, 8:1, 3:4)
branky: 23., 32, 32. a 40. Vojtěch Janata, 13., 19. a 55. Pavel Štěpánek, 6. a 36. Petr Štěpánek, 23., 33. Matěj Kuželka, 39. a 60. Jaroslav Dlabač, 17. Lukáš Petr, 36. Petr Štěpánek, 45. Ondřej Blažek - 5. a 11 Petr Kučera, 11. Petr Kučera, 27., 42., 54. a 55. Martin Czeczinkar, 60. Milan Randa; rozhodčí: Libor Štěcha - Jan Zachariáš; vyloučení: 0:1; bez využití; diváků: 27; střely na branku: 33:25.
Jednoznačně skončilo klání mezi Snipers Třebíč a Piráti Sokol Chrudim. V první periodě padlo celkem šest branek, čtyři na straně Třebíče a dvě ve prospěch Chrudimi. Na skvělý výkon domácí navázali i ve druhé části hry, kde vstřelili celkem osm branek. Čtyři góly z osmi vsítil Vojtěch Janata, který tímto velmi svému týmu pomohl. V poslední dvacetiminutovce se více dařilo hostům, ale na výhru to nestačilo. Tři body zůstaly v Třebíči za vítězství 15:7.