{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DIVIZE ZAKONČILA ZÁKLADNÍ ČÁST, NA ŘADĚ JE PLAY-UP

Obrázek ke článku
26. 2. 2020

Dohrávky 21. a 22. kola Divize určily všechny postupující, týmy, které mají zajištěnou 4. nejvyšší mužskou soutěž i pro příští rok a také týmy, které sestoupí do regionálních lig. Nejúspěšnějším celkem se stal zástupce Divize E FbC Asper Šumperk, který ve 22 utkáních získal 63 bodů z možných 66. Jediným neporaženým celkem byla rezerva Královských Vinohrad, která však play-up hrát nebude. Nejméně se dařilo týmu SK Jiskra Domažlice, který získal jeden bod za prohru v prodloužení. Pomyslným vítězem celého kanadského bodování všech Divizí se stal Ondřej Miškov z Krnova, který zaznamenal 93 bodů.

Poslední kolo určilo, že Kadaň a Děčín do nadstavbové části doplní Florbal Teplice. Ti si v posledním kole poradili s městským rivalem Dynamem Teplice. Jejich konkurent Slavia Praha nestačil na poslední, sestupující Lovosice. Ty nakonec doplní Louny a již zmiňované Dynamo Teplice. Kanadské bodování soutěže plně ovládli hráči Ústí nad Labem B, jelikož první trojku obsadili jejich zástupci, jmenovitě Hynek Nikolič, Filip Kučaba a Jindřich Grosse.

Play-up si v Divizi B zahrají pražští tygři a Hradec Králové, kteří již měli účast zajištěnou. Díky dvěma výhrám z uplynulého víkendu je třetím postupujícím Panthers Liberec. Klíčová pro ně byla zejména sobotní bitva, kdy zdolali přímého konkurenta, Kutnou Horu, v poměru 16:9. O návrat do soutěže budou v příštím roce usilovat Kolín, Jablonec a Česká Lípa B. Statistiky si podmanil liberecký Jiří Špak, který získal 83 bodů, následovaný týmovým kolegou Ondřejem Neumanem (77) a Dominikem Reczaiem ze Sokol Koberovy.

Mimo prvních třech celků z každé skupiny se mohl kvalifikovat i nejlepší celek ze čtvrtého místa. Povedlo se to zástupci Divize C, týmu Fbc Strakonice, který získal 49 bodů. Stejný bodový zisk měl i třetí Písek. Soutěži dominovali zástupci Plzně – Florbalová škola a SLAVIA. Do regionální ligy se poroučejí pražští Bohemians B, SEPTA České Budějovice a Domažlice. Bodovými leadery se stali Michal Cigánek (Písek, 68), Ondřej Budek (Florbalová škola Plzeň, 63) a Karel Šavrda (Strakonice, 62).

Závěrečný ligový víkend již nemohl nic změnit na tom, že kvalifikanty z Divize D budou Mohelnice, Brno a Vysoké Mýto. Rozhodovalo se pouze o jejich pořadí. Díky výhře nad Okříšky se „mistrem“ stal brněnský celek, Mohelnice, která nestačila na Litomyšl 12:6, bere druhé místo. Třetí Vysoké Mýto zaostalo o tři body. Naopak ani výhra nad Pacovskými Honzíky již nepomohla Chrudimi, kterou v sestupu doplní Okříšky-MoBu a FBŠ Jihlava. Nejvíce bodových přírůstků zaznamenali hráči Brna, Jakub Matula a Patrik Fabián jich shodně získali 68. Vysokomýtský Milan Koubek zaostal pouze o bod.

Z Divize E postupuje pomyslný vítěz „Prezidenského poháru“ Asper Šumperk, následovaný Krnovem a Třincem. I tato liga má svém specifikum, a to sice, že z ní nepadají tři celky, ale pouze dva. Florbal Vsetín se stal nejlepším celkem na desátém místě, což mu umožňuje si zahrát tuto soutěž i příští sezónu. Jedenáctý Jeseník a dvanáctý Frýdek-Místek již toto štěstí nemají, a tak budou muset zabojovat o návrat zpět. Bodově vyčnívali krnovští Ondřej Miškov (93) a Jaromír Filip (84), stupně vítězů doplnil Igor Macháček z Olomouce (69).


Dvojice pro první kolo play-up

FBC DDM Kati Kadaň – FBC Panthers Liberec

Prague Tigers – Florbal Teplice

Florbalová škola Plzeň A – Fbc Strakonice

FbC Hradec Králové – DDM SANEXCZ Děčín IV

Hornets Brno ZŠ Horní – FBC Ossiko Třinec

FBC ORCA KRNOV – FbC Písek

FbC Asper Šumperk – FTC Vysoké Mýto

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBC Mohelnice


Hraje se na tři vítězné zápasy. První dvě střetnutí jsou na programu již tento víkend, v obou případech na hřišti prvně zmiňovaného celku.

Obrázek