{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DIVIZNÍ PLAY-UP MÁ ZA SEBOU PRVNÍ DVA ZÁPASY

Obrázek ke článku
4. 3. 2020

​První dvě utkání se odehrály na palubovkách týmů lépe umístěných po základní části. V pěti sériích již jednomu z týmů zbývá poslední krok k postupu do druhého kola, tři série jsou po prvním víkendu vyrovnané.

Pouze jeden krok zbývá Kadani, Prague Tigers, Florbalové škole Plzeň, Hradci Králové a Krnovu. Kadaň o svých výhrách nad Libercem rozhodla vždy až ve druhé polovině utkání. Pražští tygři sehráli s Teplicemi jedno vyrovnané utkání, ve druhém si s chutí zastříleli. Osmi body se na jejich výhrách podílel Filip Rulíšek. Plzeň obě utkání vyhrála o čtyři branky, o svých vítězstvích rozhodla až v závěrečných třetinách. Až v prodlouženích uspěl Hradec Králové. V sobotním duelu celý zápas vedl Děčín, ale Hradec osm vteřin před koncem vyrovnal, v neděli to bylo naopak – 64 vteřin před koncem třetí třetiny si vynutil nastavený čas Děčín. V obou prodlouženích byl úspěšnější východočeský celek, když na každé z branek měl lví podíl Ondřej Bachtík. Oba duely mezi Krnovem a Pískem skončily shodně 6:5. Výbornou formu si přenesl vítěz kanadského bodování základní části Ondřej Miškov, když písecké brance věnoval sedm bodů.

Série mezi Brnem a Třincem je zatím jako na houpačce. V sobotním utkání dokázali Hornets zvítězit hladce 7:2, nedělní utkání plně ovládl soupeř 6:2. Nejúspěšnější celek Divize E Šumperk si v prvním utkání vylámal zuby na Vysokém Mýtu a prohrál 4:6. O den později již předvedl zlepšený výkon a díky vítězství 10:6 vyrovnal stav na 1:1. Osm bodů zaznamenal vysokomýtský Adam Kobr. Vyrovnaný je také duel mezi Slavií Plzeň a Mohelnicí. Sobotní bitvu s přehledem zvládli Západočeši (10:4), nedělní získala ve svůj prospěch Mohelnice (6:3).

Třetí a případné čtvrté zápasy jsou na programu 7. – 8. března.


První kolo play-up

FBC DDM Kati Kadaň – FBC Panthers Liberec 2-0 (8:5, 14:8)

Prague Tigers – Florbal Teplice 2-0 (11:8, 14:3)

Florbalová škola Plzeň A – Fbc Strakonice 2-0 (8:4, 7:3)

FbC Hradec Králové – DDM SANEXCZ Děčín IV 2-0 (6:5p, 9:8p)

Hornets Brno ZŠ Horní – FBC Ossiko Třinec 1-1 (7:2, 2:6)

FBC ORCA KRNOV – FbC Písek 2-0 (6:5, 6:5)

FbC Asper Šumperk – FTC Vysoké Mýto 1-1 (4:6, 10:6)

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBC Mohelnice 1-1 (10:4, 3:6)

Obrázek