{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

DK: JAN MARVÁNEK DO SEMIFINÁLE PLAY-OFF JIŽ NENASTOUPÍ

Obrázek ke článku
29. 3. 2019

ACEMA Sparta Praha přijde do zbytku semifinále play-off o Jana Marvánka, který ve 24. minutě druhého utkání série s 1. SC TEMPISH Vítkovice zasáhl Lukáše Hájka ramenem do hlavy. Disciplinární komise ve zrychleném řízení, ke kterému se přistupuje právě během vyřazovací části sezony, udělila dvoutýdenní trest, což fakticky znamená vyloučení ze zbytku semifinálové série.

Níže naleznete přepis rozhodnutí DK.

Rozhodnutí DK

DK se rozhodla potrestat hráče Jana Marvánka za použití bodu 3.7. a části II. Sazebníku trestů pro jednotlivce, bodu 3. písm. a) I. DŘ Zastavením závodní činnosti na 2 týdny. Hráč Jan Marvánek nesmí nastoupit v období od 30. 3. 2019 do 12. 4. 2019 v žádném utkání organizovaném Českým florbalem. Jan Marvánek dále nesmí v období od 30. 3. 2019 do 12. 4. 2019 vykonávat funkci člena družstva v soutěži – Tipsport Superliga (8XM1).

Odůvodnění

DK po prostudování videozáznamu z utkání, písemných výpovědí rozhodčích, delegáta, hráče Jana Marvánka a oddílu AC Sparta Praha dospěla k závěru, že Jan Marvánek v průběhu druhé třetiny utkání atakoval v souboji před velkým brankovištěm protihráče Lukáše Hájka tak, že ho zasáhl ramenem do hlavy. Lukáš Hájek byl sice v době souboje v držení míčku, který i Jan Marvánek čistě zasáhl, ale souboj tělem byl ze strany Jan Marvánka veden zcela neadekvátním způsobem vzhledem k situaci na hřišti. Dle názoru DK Jan Marvánek už v době svého pohybu od mantinelu směrem k brankovišti musel vidět, že Lukáš Hájek je k němu otočený čelem a že tedy z této strany nebude moct hrát souboj čistě rameno na rameno, ale že v tomto případě zasáhne ramenem Lukáše Hájka do hrudníku nebo hlavy. V důsledku mírného sklonění hlavy Lukáše Hájka, které však nebylo pro florbal nijak nepřirozené, pak došlo k zásahu ramenem do hlavy. V tomto případě tedy Jan Marvánek měl vědět, že svým úderem způsobí zákrok nebezpečný pro protihráče. Nejednalo se tedy pouze o nešťastný střet hráčů z důvodu, že by Lukáš Hájek udělal na poslední chvíli pohyb nečekaným směrem. DK si je vědoma, že florbal je hrou plnou tvrdých fyzických soubojů. Ale právě, aby takovou hrou mohl zůstat, tak musí být tyto souboje vedené se snahou hrát v rámci pravidel, aby nedocházelo k situacím, které mohou ohrozit zdraví hráčů. Z výše uvedených důvodů se v tomto případě rozhodla DK udělit Janu Marvánkovi nepodmíněný trest zastavení závodní činnosti na 2 týdny.

Originál rozhodnutí je k nahlédnutí zde.

​​

Obrázek